Úvod Správy Niké liga Najrýchlejší gól kariéry

Najrýchlejší gól kariéry

Žan Medved v rozhovore po zápase so Sereďou.

Čo si priať v zápase so súperom, od ktorého sa očakáva defenzívna taktika a snaha čo najdlhšie hrať na 0:0? Každý futbalista povie, že v takomto prípade veľmi pomôže rýchly gól. Belasí skórovali v súboji so Sereďou už v 32. sekunde, čím si výrazne uľahčili ďalší priebeh stretnutia.

Boli to naše prvé dotyky s loptou. Rafael Ratao tvrdo, ale čisto, obral na ľavom kraji o loptu Moronga a okamžite prihral voľnému Žanovi Medvedovi. Ten následne zvnútra šestnástky elegantne obstrelil brankára. „Určite to bol najrýchlejší gól mojej kariéry, nikdy som neskóroval takto skoro. Ani neviem, že to bola už prvá minúta, pôvodne som si myslel, že nejaká druhá alebo tretia,“ usmieval sa slovinský útočník, ktorý súhlasil s dôležitosťou skorého presného zásahu. „Pekne sme si zápas otvorili. Vďaka rýchlemu gólu nám išlo všetko lepšie, vypracovali sme si ďalšie šance a na naše kopačky sa dostala herná pohoda. Rýchlo sme dali druhý aj tretí gól a v podstate už v prvom polčase sme rozhodli o víťazstve.“ Mimochodom, práve dvojica Ratao - Medved sa výrazne podieľala na našich presných zásahoch - Medved mal bilanciu 1+1 (gól a asistencia), Ratao 2+1. 

Belasí predviedli viacero pekných kombinačných akcií. Za zmienku stojí nacvičená kombinácia na jeden dotyk pred naším druhým presným zásahom, keď práve Žan Medved pätičkou ponúkol gólovú pozíciu Rafaelovi Rataovi. Po prestávke už toľko šancí nebolo, i keď sme ešte mali príležitosti navýšiť náš náskok. Na druhej strane, udržali sme si čisté konto a natiahli sme skvelú sériu – v lige sme totiž na Tehelnom poli naposledy inkasovali 19. októbra 2019. Odvtedy sme doma v lige nedostali ani gól, táto séria trvá už 13 zápasov. „Po prestávke sme už predovšetkým kontrolovali zápas, dôležité je, že sme udržali čisté konto. Nie je to len o strelených góloch, pre celé mužstvo je prioritou aj čo najlepšie brániť a dostávať čo najmenej gólov. Vždy sa nájde priestor na zlepšenie, aj v tomto zápase sa našli veci, na ktorých musíme v tréningoch popracovať. Celkovo sme však podľa mňa odohrali dobrý zápas a najmä na výkone z prvého polčasu môžeme ďalej stavať.“

Žan Medved skóroval prvýkrát od nešťastného európskeho duelu vo Fínsku. V prebiehajúcom ročníku má vo všetkých súťažiach na konte 5 presných zásahov. „Aj v posledných zápasoch som sa na ihrisku cítil dobre, no nedarilo sa mi v koncovke. Som nesmierne šťastný, že som späť a opäť som mohol streleným gólom pomôcť Slovanu k víťazstvu. Lebo ako vždy hovorím, prvoradý je tím, až potom ja,“ hovorí 21-ročný útočník, ktorý pochopiteľne cítil a vnímal absenciu fanúšikov na tribúnach. Tí mohli zápas sledovať prostredníctvom internetového prenosu. „Je to ťažké, no mysleli sme aj na ľudí, ktorí nás podporovali na diaľku. Futbal je niečo, čo nás v tejto náročnej dobe môže potešiť a verím, že sme peknými akciami a gólmi našich fanúšikov naozaj potešili.“

Po sobote sa na čele súťaže úplne osamostatnila dvojica DAC – Slovan, tretia Nitra na nás stráca 9 bodov. A keďže Dunajská Streda zvládla svoj duel v Michalovciach, naše manko na lídra je dvojbodové. O týždeň nás čaká priamy súboj s naším tradičným rivalom na Žitnom ostrove. „Všetko má svoju postupnosť. Dnes je potrebné dobre zregenerovať a čím skôr dobiť sily. Potom sa už budeme v tréningoch venovať Dunajskej Strede, kde to určite nebude ľahké. Čaká nás dobrá výzva. My ju však radi prijmeme a pôjdeme si tam po body, aby sme sa vrátili na prvé miesto,“ uzavrel Žan Medved.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.