Úvod Správy Reprezentácia Belasí do reprezentácií, premiérová nominácia pre Mohu

Belasí do reprezentácií, premiérová nominácia pre Mohu

Šesť hráčov z A-mužstva bude mať v októbri reprezentačné povinnosti.

Počas októbrového asociačného termínu bude svoje krajiny reprezentovať šesť hráčov z kádra A-tímu. K reprezentačným stáliciam pribudli dvaja hráči - Lukáš Pauschek, ktorý sa po štyroch rokoch vracia do slovenskej reprezentácie a Moha, ktorý si vyslúžil prvú pozvánku do elitného výberu Maroka.

Náš kapitán Vasil Božikov je stálicou bulharskej reprezentácie a posledný zraz vynechal len z dôvodu, že klub ho v zmysle platných opatrení nemohol uvoľniť. Teraz je situácia v súvislosti s Bulharskom priaznivejšia a Vasil odcestuje na reprezentačný zraz. Na Bulharov čaká najprv baráž o postup na majstrovstvá Európy s Maďarskom (8. októbra o 20:45) a následne dva duely Ligy národov vo Fínsku (11. októbra o 18:00) a s Walesom (14. októbra o 20:45).

Dominik Greif a Lukáš Pauschek sú v aktuálnej nominácii slovenskej reprezentácie. Kým Dominik Greif je už stabilnou súčasťou národného tímu, Lukáš Pauschek sa do reprezentácie vracia po štyroch rokoch. Lukáš Pauschek tak bude mať šancu rozšíriť svoj počet reprezentačných štartov – v mládežníckych kategóriách ich nazbieral 26 a v seniorskom výbere 5. Slovensko najprv odohrá barážový zápas o postup na majstrovstvá Európy s Írskom (8. októbra o 20:45 na Tehelnom poli) a dva duely Ligy národov – v Škótsku (11. októbra o 20:45) a s Izraelom (14. októbra o 20:45).

Moha už reprezentoval Maroko v mládežníckych kategóriách, na pozvánku do seniorského výberu však zatiaľ čakal. Náš krídelník je súčasťou nominácie trénera Vahida Halilhodžiča na októbrové medzištátne zápasy so Senegalom (9. októbra) a DR Kongo (13. októbra). Moha sa tak ocitne v spoločnosti marockých hráčov ako Achraf Hakimi (Inter Miláno) či Hakim Ziyech (Chelsea).

Žan Medved sa výkonmi prebojoval do slovinskej reprezentácie do 21 rokov, v ktorej si v septembrovom prípravnom súboji s Maďarskom otvoril gólový účet. Slovinci sa pripravujú na domáce majstrovstvá Európy, aj v októbri ich čakajú dva medzištátne zápasy, pričom Žan Medved nechýba v nominácii. Slovinská reprezentácia do 21 rokov sa najprv predstaví v Albánsku (8. októbra o 19:00) a následne v Maďarsku (13. októbra o 18:00).

David Strelec si proti Senici pripísal svoj štvrtý presný zásah v sezóne a v októbri si opäť zahrá za slovenskú reprezentáciu do 21 rokov. Našu „21-ku“ čaká kvalifikačný dvojzápas s Azerbajdžanom (8. októbra o 16:30) a vo Francúzsku (12. októbra o 21:00).

Do reprezentácií sa pozrú aj naši mládežníci. V nominácii slovenskej reprezentácie do 20 rokov na kontrolný zraz v Poprade sú dvaja hráči z našej juniorky – obranca Alexander Tóth a stredopoliar Samuel Lavrinčík.

V nominácii slovenského reprezentačného výberu do 19 rokov na tréningový kemp v Dunajskej Strede sú traja dorastenci ŠK Slovan – obranca Juraj Lacko, stredopoliar Gabriel Hornyák a útočník Matej Rosenberger.

Ďalší dorastenci ŠK Slovan sú nominovaní na kontrolný zraz slovenskej reprezentácie do 18 rokov – obranca Alex Molčan, stredopoliari Tobias Čongrády, Lukáš Sečanský a Marek Mičák i útočník Martin Kušnír.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.