Úvod Správy Slovnaft Cup V každom zápase naplno za belasé farby

V každom zápase naplno za belasé farby

Dejan Dražič je so šiestimi gólmi druhým najlepším strelcom aktuálnej edície domáceho pohára.

Belasí zvládli tretiu prekážku v tohtoročnej edícii Slovnaft Cup-u s absolútnym prehľadom. V Bardejove od prvej minúty jasne dali najavo, že si duel s druholigistom nechcú nijako skomplikovať a prakticky už po polhodine rozhodli o postupe. Užili si nielen potlesk skupiny priaznivcov belasých, ktorí merali dlhú cestu na severovýchod Slovenska, ale športovo ich ocenili aj domáci fanúšikovia.

Vždy, keď sme v pozícii papierového favorita, môže pomôcť rýchly úvodný gól. Tento scenár dnes vyšiel priam dokonale, veď už v desiatej minúte svietil na ukazovateli skóre stav 0:2. Belasí sa nezastavili, naopak, išli za ďalšími gólmi a do polhodiny ich strelili celkom štyri. „Bardejov hral dobre a sympaticky, nezatiahol sa obranného bloku a snažil sa aj tvoriť. Nechceli sme dopustiť žiadnu drámu a od úvodu sme sa naplno pustili do súpera. Nestačil nám jeden gól, neuspokojili sme sa ani po druhom, jednoducho sme chceli pridať čo najviac presných zásahov, aby sme jasne ukázali našu kvalitu a zavreli zápas v náš prospech. Myslím si, že môžeme byť spokojní, päťkrát sme skórovali a s prehľadom sme postúpili,“ povedal Dejan Dražič po stretnutí.

Belasí si za pekné akcie často vyslúžili potlesk aj domácich priaznivcov, ktorí privítali výpravu Slovana veľmi príjemne a z tribún sa za celý duel neozval jediný negatívny pokrik. Naše mužstvo sa v Bardejove predstavilo po 20 rokoch a aj miestnym priaznivcom ponúklo ukážku futbalu, ktorý slávi úspech aj v európskej súťaži. „Dnes sme odohrali tridsiaty súťažný zápas v sezóne a sme radi, že máme taký nabitý program. Vždy bojujeme naplno za farby Slovana a to bez ohľadu na to, či práve hráme domácu ligu, Európsku ligu alebo Slovenský pohár. Len taký prístup, aký sme ukázali aj dnes, nás môže doviesť k úspechom. Domáci pohár je pre nás dôležitý, už sa tešíme na ďalšie kolo so Žilinou, bude to zaujímavý súboj.“

Dejan Dražič strelil už svoj šiesty gól v aktuálnej edícii domáceho pohára. V tejto súťaži je suverénne najlepším strelcom belasých. K presnému zásahu dnes pridal aj dve asistencie. „Je to fajn, ale nepozerám sa na seba, pretože dávam všetko pre tím a pre Slovan. Samozrejme ma teší, že som najlepším strelcom tímu v domácom pohári. Pohárové duely hráme cez reprezentačné pauzy, keď s nami nemôže byť Andraž ako náš najlepší strelec, tak som si povedal, že ho v pohári zastúpim (úsmev). Možno mu pošlem aj správu, že sa mi to dnes opäť podarilo,“ usmial sa srbský ofenzívny univerzál, ktorý skóroval krátko po začiatku druhého dejstva. Marin Ljubičič mu z poliacej čiary adresoval dlhý pas na ľavú stranu a Dejan z prvého dotyku trafil pekne krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi. „V prvom polčase som mal niekoľko šancí a riešil som ich príliš komplikovane. Povedal som si, že už budem zakončovať jednoduchšie a ideálne z prvého dotyku. Aj v tejto situácii som vystrelil z prvej a padlo to pekne k vzdialenejšej žrdi.“

Aj v Bardejove, ktorý je od Bratislavy doslova na opačnom konci Slovenska, sa naše mužstvo mohlo oprieť o podporu z hľadiska. Skupinka fanúšikov hnala slovanistov dopredu počas celého stretnutia. „Ani neviem, čo mám povedať. Veď cesta do Bardejova trvá 6-7 hodín, takže je skvelé, že naši fanúšikovia cestovali za nami aj takto ďaleko. Veľmi si vážime ich podporu a ďakujeme im,“ uzavrel Dejan Dražič, ktorého pri striedaní v 68. minúte vytlieskali aj priaznivci Bardejova na hlavnej tribúne.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame aj návod, ako si uplatniť predkupné právo.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
Zápas s Komárnom odohráme v sobotu v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.