Úvod Správy Ženy Úspešná generálka na finále

Úspešná generálka na finále

Ženy a juniorky Slovana nastrieľali Ružomberčankám po päť gólov.

Naše futbalistky sa víťazne naladili na finále Slovenského pohára, ktoré odohrajú v utorok 1. mája o 13.45 v Jaslovských Bohuniciach proti Bardejovu. Belasé v 14. kole I. ligy na Pasienkoch zdolali Ružomberčanky jasne 5:2, hoci súperky sa v prvom polčase gólmi na 1:1 a 3:2 držali v zápase. Až po zmene strán slovanistky definitívne rozhodli ďalšími dvoma presnými zásahmi. Martina Šurnovská skórovala dvakrát a upevnila si prvé miesto v rebríčku najlepších strelkýň súťaže. Aktuálne má na konte 21 gólov.

Aj juniorky Slovana si po súboji s Ružomberkom pripísali do tabuľky tri body. Rovnako ako ženy v prvom polčase nastrieľali tri góly a v druhom pridali ďalšie dva, ale zároveň ani raz neinkasovali, triumfovali hladko 5:0 a svoju sériu víťazstiev na nulu predĺžili na štyri zápasy.

I. liga žien – 14. kolo
ŠK Slovan – MFK Ružomberok 5:2 (3:2)

Góly: 3., 89. Šurnovská, 21., 25. Švecová, 68. Kaláberová – 8. Adamčiaková, 40. Petercová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková (87. Pucherová), Čermáková, Bytčánková (73. Pribilová), Niňajová (40. Kulová), Bačová (82. Bobocká), Hollá, Kaláberová, Šurnovská, Švecová, Adamecká (66. Ščasnárová)