Úvod Správy Niké liga Nálada v tíme sa zdvihla pozitívnym smerom

Nálada v tíme sa zdvihla pozitívnym smerom

Čo odznelo na tlačovej konferencii ŠK Slovan Bratislava pred derby so Spartakom Trnava...

Už v nedeľu 19. novembra o 14.00 h je na programe 138. derby medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava. Náš klub pri tejto príležitosti zvolal tlačovú konferenciu. Pred zástupcov médií predstúpili hlavný tréner Martin Ševela, zástupca hráčov Róbert Vittek a marketingový riaditeľ Tomáš Straka.

Ševela: Šanca naštartovať sa

Martin Ševela mal počas dvojtýždňovej reprezentačnej prestávky viac priestoru na prácu s mužstvom a zapracovanie svojich myšlienok. Hráčom naordinoval dvojfázové tréningy, zamerané na kondičnú i hernú prípravu. „Pracovali sme na kondičnej i mentálnej stránke mužstva a verím, že kroky, ktoré sme podnikli, budú na prospech Slovana. Čaká nás najprestížnejšie derby na Slovensku, o motiváciu máme postarané. Emócie budú vybičované. My sme tu na to, aby sme na ihrisku podali maximum, za tým pôjdeme od úvodného hvizdu. Hráči sú pripravení na zápas, verím, že podáme taký výkon, ktorý sa bude ľuďom páčiť a tri body zostanú doma,“ prezradil tréner belasých, ktorý nemôže počítať s Urošom Damnjanovičom. Srbský stredopoliar utrpel počas modelovaného prípravného duelu s juniorkou zlomeninu kostičky na chodidle.

 

Tréner belasých vníma tabuľkové postavenie, ktoré hovorí v prospech Trnavy, no pozerá sa smerom do budúcnosti. „Trnava má náskok, ale to nechcem riešiť. Minulosť sa už nedá ovplyvniť, my sa potrebujeme pozerať dopredu a v prítomnom okamihu v nedeľu popoludní podať na ihrisku maximum. Tento zápas je pre nás výbornou šancou, ako sa naštartovať k stíhacej jazde. Verím, že sa nám to podarí,“ uzavrel Martin Ševela.

 

Vittek: Urobíme maximum pre víťazstvo

Derby bude výnimočné aj pre odchovanca klubu Róberta Vitteka, ktorý dal do siete Spartaka svoj prvý gól v najvyššej súťaži. Bolo to pri víťazstve 3:0 na jar 2000. Róbert Vittek si uvedomuje tabuľkovú situáciu, kde je na tom Trnava lepšie, pred derby je však odhodlaný. „Je pravda, že Trnava má jedenásťbodový náskok a my sme v náročnejšej situácii. Počas posledných dvoch týždňov sa však nálada v tíme veľmi zdvihla pozitívnym smerom a som presvedčený, že sa to prejaví aj na ihrisku. Urobíme všetko pre to, aby sme derby vyhrali,“ vyhlásil Róbert Vittek, ktorý je tvárou jedného zo štyroch grafických vizuálov, zobrazujúcich hráčov Slovana a Spartaka v príprave na boxerský súboj.  Vittek si fotenie na tieto vizuály užil. „Videl som niekoľko billboardov po meste. Fotenie s našimi chalanmi bolo veľmi zábavné. Verím, že aj táto kampaň pomôže, aby prišlo viac fanúšikov. Bude fajn terén, snáď vyjde aj počasie. Je to ideálny čas užiť si derby po dobrom nedeľnom obede.“

 

Straka: Pre fanúšikov pripravujeme fanzónu

K spomínanej kampani, ktorú ste si mohli všimnúť po celej Bratislave i v médiách, sa vyjadril marketingový riaditeľ klubu Tomáš Straka. „Vizuály majú charakterizovať určitý boj na ihrisku. Pripomínajú prípravu na boxerský súboj, keď napríklad Róbert Vittek stojí proti Borisovi Godálovi. Tento súboj sa odohrá na trávniku, no hráči si nič nedarujú a pôjdu naplno. Chcem sa poďakovať Spartaku Trnava, že s nami v tejto kampani spolupracoval. Verím, že kampaň zaberie. Robíme kroky, aby prišlo čo najviac fanúšikov,“ povedal Straka, ktorý priblížil aktivity pre našich priaznivcov.

Tí sa môžu tešiť na fanzónu, otvorenú už od 12.00 h v stane pri hlavnom vstupe na štadión. „Veľkokapacitný stan bude vyhrievaný a pre fanúšikov sú pripravené rôzne aktivity i občerstvenie. Podávať sa bude vynikajúci divinový guláš, takže fanúšikovia môžu prísť na nedeľný obed na Slovan, dať si pivko, guláš a vychutnať si koncert legendárnej bratislavskej skupiny Zóna A. Prezradím, že Zóna A má pripravenú aj špeciálnu pesničku o Slovane. Verím, že fanúšikovia prídu podporiť chalanov, pretože to budú potrebovať, a zápas sa skončí v náš prospech,“ povedal Tomáš Straka.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.