Od Islandu až po Kazachstan

V pondelok spozná ŠK Slovan meno svojho súpera v 2. predkole Ligy majstrov.

Prvý súťažný zápas v novej sezóne neodohrá ŠK Slovan v najvyššej domácej súťaži, ale v rámci kvalifikácie Ligy majstrov. Kým nový ročník Corgoň ligy sa začne 16. júla, na prvý duel 2. predkola európskeho pohára č. 1 nastúpia belasí už 12. alebo 13. júla. Meno svojho súpera sa zverenci Karla Jarolíma dozvedia už v pondelok 20. júna, keď je na programe žreb v sídle UEFA.

V 2. predkole Ligy majstrov bude slovenský šampión medzi nasadenými mužstvami, dostane teda papierovo prijateľnejšieho súpera. Aj medzi nenasadenými klubmi je však niekoľko nepríjemných protivníkov, napríklad maďarský Videoton FC, arménsky Pjunik Jerevan, lotyšský majster Skonto Riga či kazašský Tobol Kostanai.

V prípade postupu do 3. predkola už dostanú belasí niekoho z nasadených tímov, medzi ktorými nechýbajú Glasgow Rangers a FC Kodaň. Keďže žreb 3. predkola bude ešte pred odvetnými zápasmi 2. predkola, pri veľkej zhode náhod je možné aj to, že by Slovan v 3. predkole mohol nastúpiť aj proti tímu s nižším koeficientom, ak by ten v 2. predkole vyradil nasadeného súpera.

Možní súperi ŠK Slovan Bratislava v 2. predkole Ligy majstrov 2011/12:
Dacia Kišiňov (Mold.), Pjunik Jerevan (Arm.), Borac Banja Luka (Bosna a Herc.), FK Mogren (Č. Hora), Skonto Riga (Lot.), Videoton Székesfehérvár (Maď.), Bangor City (Wales), HB Tórshavn (Faer. o.), Linfield Belfast (Sev. Ír.), Tobol Kostanai (Kaz.), Flora Tallinn (Est.), Breidablik (Isl.), Neftči Baku (Azerb.), Škendija Tetovo (Mac.), Skenderbeu Korce (Alb.) + 2 postupujúci z 1. predkola: F91 Dudelange (Lux.), Valletta FC (Malta), FC Santa Coloma (And.), SP Tre Fiori (San Maríno)

Nasadené tímy v 3. predkole Ligy majstrov:
Glasgow Rangers (Škót.), FC Kodaň (Dán.), v prípade postupu z 2. predkola: BATE Borisov (Biel.), Maccabi Haifa (Izr.), Dinamo Záhreb (Chorv.), Rosenborg Trondheim (Nór.), Partizan Belehrad (Srb.), APOEL Nikózia (Cyp.), Wisla Krakov (Poľ.), Sturm Graz (Rak.)

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan Bratislava – AS Trenčín 0:2.

Neprehliadnite

Povolávame vás na najväčšie slovenské derby Slovan – Trnava, ktoré sa odohrá 28. februára o 15:30, vstupenky už v predaji na vstupenky.skslovan.com
ŠK Slovan v 20. kole Niké ligy prehral s AS Trenčín 0:2. Po druhom jarnom kole zostaneme lídrami Niké ligy, po nedeľnajších dueloch našich prenasledovateľov bude známe, s akým náskokom. Najbližšie nás v stredu o 18:00 čaká osemfinále Slovnaft Cupu na pôde Spartaka Trnava.
Očakávaný podcast s generálnym riaditeľom Ivanom Kmotríkom ml. Dozviete sa najnovšie informácie z prestupového obdobia, ako prebiehali a aké náročné boli rokovania pri jednotlivých transferoch, aká vysoká ponuka prišla na prestup Nina Marcelliho, a tiež ako sa zrodil prestup prvého japonského hráča v histórii Slovana.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.