Úvod Správy Mládež V. Gála: Chlapci vyhrali turnaj pre Peťa Dubovského

V. Gála: Chlapci vyhrali turnaj pre Peťa Dubovského

Pre trénera belasej „16-tky“ Vladimíra Gálu malo víťazstvo na Memoriáli Petra Dubovského aj vysokú osobnú hodnotu.

Sedemnásty ročník Memoriálu Petra Dubovského priniesol počas víkendu nielen dramatické futbalové zápolenia, ale v závere aj emócie a symbolické pohľady do neba. Memoriál venovaný vynikajúcemu futbalistovi  i človeku Petrovi Dubovského vyhrali dorastenci Slovana, klubu, v ktorom Peter vstúpil do sveta veľkého futbalu a zapísal sa do sŕdc fanúšikov.

Cesta mladších dorastencov Slovana do 16 rokov (U16) k zlatu bola vskutku famózna. V základnej skupine si hneď na úvod poradili s poľským veľkoklubom Legia Varšava jednoznačne 4:1 a Výber Bratislavy zdolali ešte výraznejšie výsledkom 7:0. Vo finále zdolali pražskú Slaviu 4:0, no cesta za zlatom nebola tak jednoduchá, ako naznačuje výsledok. „Finále bolo v našom podaní herne veľmi dobré. Zároveň si však treba povedať, že Slavia hrala v prvom polčase veľmi dobre, my sme trošku prepadávali v strede a súper mal viac priestoru na manévrovanie. Našťastie, boli sme efektívni a do prestávky viedli 1:0. V druhom polčase sme zlepšili prechodovú fázu, strácali sme menej lôpt a znovu boli efektívni v koncovke. Výsledok 4:0 je pre Slaviu možno krutý, no taký je futbal,“ zhodnotil tréner belasých Vladimír Gála priebeh finále. Strelecky explodoval predovšetkým Denis Giesser, ktorý vo finále zaznamenal v rozmedzí dvanástich minút čistý hetrik. Zaujímavé je, že tri góly dal troma rôznymi spôsobmi zakončenia – prvý pravačkou z prvej, druhý hlavičkou a tretí ľavačkou po krátkej zasekávačke. Denis Giesser bol zároveň najlepším strelcom celého Memoriálu.

Na 17. ročníku Memoriálu Petra Dubovského sa odohralo deväť zápasov, v ktorých padlo 34 gólov. Konfrontácia slovenského, českého, poľského i srbského futbalu bola zárukou kvality, čo sa potvrdilo aj na trávniku. „Úprimne poviem, že úroveň zápasov na 17. ročníku Memoriálu Petra Dubovského prevyšovala úroveň našej ligovej súťaže. Legia Varšava, Slavia Praha i Crvena zvezda Belehrad skrátka majú svoju medzinárodnú kvalitu. Ku kvalite turnaja prispela aj vždy dobrá Nitra a taktiež Výber Bratislavy,“ pokračoval Vladimír Gála.

Peter Dubovský vždy zostane legendou nášho klubu, na ktorú spomínajú generácie slovanistov. Nedávno sme si pripomenuli jeho nedožité 45. narodeniny. Mladíci v belasom drese hrali na Memoriáli nielen o zlato či individuálne ocenenia, ale aj pre to, aby urobili česť Petrovej pamiatke. „Pre mňa vzhľadom na to, že som s Peťom odohral pár zápasov v juniorke Slovana, má víťazstvo na tomto turnaji obrovskú hodnotu. Vnímam ho ako veľkého človeka, ktorý navždy zostane v mojom srdci. Ja som rád, že chlapci dnes ten turnaj vyhrali práve pre Peťa Dubovského,“ uzavrel Vladimír Gála.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.