Úvod Správy Znova sa radovať s trofejou a fanúšikmi

Znova sa radovať s trofejou a fanúšikmi

Kornel Saláta chce oživiť príjemné spomienky na pohárové finále z roku 2010, v ktorom skóroval pri výhre 6:0 nad Trnavou.

K najskúsenejším hráčom v našom súčasnom kádri patrí Kornel Saláta. Počas svojej kariéry sa radoval zo zisku titulu i domáceho pohára, zahral si najvyššiu ruskú súťaž a pripísal si štarty na MS 2010 a ME 2016. Zároveň je pamätníkom úspešného finále Slovenského pohára z roku 2010, v ktorom Slovan deklasoval Trnavu 6:0. Veľmi rád by si zopakoval podobný scenár aj teraz proti Skalici.

Podcenenie súpera však neprichádza do úvahy. Finále je totiž špecifické, predstavuje vyvrcholenie celoročnej snahy premietnuté do deväťdesiatich minút, ktoré rozhodnú o všetkom. „Fakt, že hráme proti druholigovému tímu nevnímam ako výhodu. Finále sa hrá na jeden zápas, je to o deväťdesiatich minútach, počas ktorých sa môže stať všetko. My sme však Slovan a musíme sa tak prezentovať aj na ihrisku. Chceme vyhrať pohár, to je náš jasný cieľ,“ povedal Kornel Saláta pred pondelkovým finále. 

Forma slovanistov počas apríla pripomínala súčasné počasie. Vonku zdolali Podbrezovú, rozdielom triedy Trnavu a s Michalovcami uspeli v dvoch semifinálových súbojoch pohára. Zároveň ale prehrali v Dunajskej Strede, Ružomberku a doma so Žilinou. Hovorí sa, že pre atmosféru  v tíme je najpodstatnejší ten posledný zápas, ktorý belasým vyšiel mimoriadne. V derby vyhrali v Trnave rozdielom triedy. „Po derby je nálada výborná a oveľa lepšia než predtým. Do Trnavy sme išli s tým, že po troch prehrách sa musíme pred finále dobre naladiť a vyhrať. Podarilo sa nám to, zvíťazili sme 3:0 po dobrom výkone. Toto víťazstvo nám určite pomohlo,“ vyhlásil slovenský reprezentant. 

Skaličania počas cesty do finále vyradili Podbrezovú, ex-fortunaligistu Myjavu a potom aj Žilinu. Žilinčanom doma nasúkali tri góly, preto je naša defenzíva pred finále na pozore. Jedným z jej pilierov je aj Kornel Saláta, bez ktorého si ťažko predstaviť základnú zostavu Slovana. Na jar nevynechal v trinástich súťažných dueloch ani minútu. „Kondične sa cítim dobre, som rád, že pravidelne hrávam. Na oddych bude čas až po sezóne (úsmev). Očakávam, že Skalica bude najmä pozorne brániť a vyrážať do protiútokov. Pozor si musíme dať aj na ich štandardné situácie. Dôležité bude hrať bezchybne vzadu a v útoku dať čím skôr prvý gól. Ak rýchlo skórujeme, urobíme si ľahší zápas a bude sa nám hrať lepšie.“ Snáď najznámejšou tvárou Skalice je Blažej Vaščák, bývalý hráč Petržalky, Trevisa či Lecce. „S Blažejom sme sa tesne minuli, keď som prichádzal do Petržalky, takže sme si spolu nezahrali. Poznám ho, pôsobil potom aj v Podbrezovej a je to vynikajúci futbalista. Skaličania vyradili Podbrezovú aj Žilinu, takže majú svoju kvalitu. Bude to však zápas o nás, aký si ho urobíme, taký ho budeme mať.“

Kornel Saláta je v súčasnom kádri jediným pamätníkom jedného z našich najslávnejších víťazstiev v posledných rokoch. Presne 11. mája 2010 v Michalovciach rozniesli belasí vo finále Slovenského pohára Trnavu výsledkom 6:0. Skóre vtedy načal práve náš 32-ročný stopér, ktorý v 12. minúte zužitkoval center Obžeru a hlavou prekonal trnavského brankára. „Spomienky na tento zápas sú stále živé a krásne. Trnavu sme porazili 6:0, získali pohár, no skrátka fantázia. Bol by som rád, ak by sa aj teraz opakoval podobný scenár, dať rýchlo gól a potom ich pridať čo najviac. Nezabudnem vtedy na oslavnú cestu z Michaloviec, bolo by skvelé znova zažiť tú radosť zo zisku pohára spolu s fanúšikmi."

Na Pasienkoch v pokladnici č. 2 (od OC Polus) sa budú ešte dnes od 13:00 do 17:00 predávať vstupenky na finálový zápas do Popradu. Podpora priaznivcov bude pre belasých veľmi dôležitá. „Verím, že príde čo najviac našich fanúšikov. S pocitom, že nás ženú dopredu a podporujú nás, sa nám hrá oveľa lepšie a cítime takú bojovnejšiu náladu. Po zápase sa chceme spoločne s nimi radovať zo zisku pohárovej trofeje,“ uzavrel Kornel Saláta.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
S kým sa stretneme v treťom kvalifikačnom kole európskych pohárov?
S kým v treťom kvalifikačnom kole?

Neprehliadnite

Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
ZOSTRIH | FC Struga – ŠK Slovan Bratislava 1:2

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.