Úvod Správy Dve víťazstvá o štyri góly

Dve víťazstvá o štyri góly

Slovanistky zaznamenali ďalšie trojbodové zisky.

Futbalistky Slovana Bratislava bez väčších problémov zvládli úlohu favorita v ligových zápasoch s Nitrou. Naše ženy i juniorky vyhrali štvorgólovým rozdielom – 4:0 resp. 5:1. O niečo viac drámy priniesol súboj junioriek. Belasé po polhodine hry strelili dva góly v rozpätí šiestich minút, no hosťujúcemu družstvu sa vzápätí podarilo znížiť. Krátko po prestávke sa dvakrát presadila striedajúca Natália Adamecká a definitívne rozhodla o víťazovi.

Zaujímavý zápas z pohľadu majstrovských ambícií žien Slovana sa hral aj v Bardejove, kde domáce zdolali tretí tím tabuľky Žilinu 2:0. Východniarky tak naďalej majú rovnaký počet bodov ako slovanistky, v prospech ktorých hovorí lepšie skóre i víťazstvo v prvom vzájomnom stretnutí v tejto sezóne.

I. liga žien – 11. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 4:0 (2:0)

Góly: 18., 59. Kovaľová, 25. Švecová, 50. Kulová

Zostava Slovana: Matúšková – Pračková (56. Lacková), Juríková (46. Pálenčíková), Pribilová, Bačová – Kulová (76. Sandtnerová), Hollá – Kovaľová, Čahojová, Švecová – Horvátová (79. Rublíková)

I. liga junioriek – 11. kolo

ŠK Slovan – FC Nitra 5:1 (2:1)

Góly: 28. P. Gašparovičová, 34. Čermáková, 43. a 49. Adamecká, 76. Cvedlerová – 36. Pontešová

Zostava Slovana: Rezeková – Kovácsová, Kratochvílová, Májovská, Czvedlerová – Bednárová (24. Adamecká), Ščasnárová – Niňajová (58. Chlepková), P. Gašparovičová, Čermáková (57. D. Gašparovičová) – Kaláberová (49. Pucherová)