Úvod Správy Obhájili sme víťazstvo v Slovenskom pohári!

Obhájili sme víťazstvo v Slovenskom pohári!

V dramatickom zápase o víťazstve nad Žilinou rozhodli až strely zo značky pokutového kopu.

V nedeľu popoludní sme obhájili víťazstvo v Slovenskom pohári! V banskobystickom finále na Štiavničkách rozhodli až pokutové kopy, pretože v riadnom hracom čase sa zápas skončil výsledkom 2:2 a po predĺžení 3:3. Rozhodujúci gól z bieleho bodu zaznamenal Radek Dosoudil.

V úvodnom dejstve sa hral vyrovnaný futbal. Ako prví mohli udrieť Žilinčania. Ivan Lietava dostal v 6. min dobrú prihrávku za chrbát obrany, tiesnený ohrozil brankára Matúša Putnockého, ktorý jeho strelecký pokus vyrazil vedľa. Už o minútu na to však udrelo na druhej strane. Karim Guédé sa na pravom kraji ihriska uvoľnil cez dvoch hráčov súpera, poslal tvrdý center do šestnástky, loptu si do vlastnej siete hlavou usmernil Ľubomír Guldan – 0:1. Už v 15. min majster vyrovnal, strelou do rohu Putnockého bránky asi z 25 m sa prezentoval Štefan Zošák – 1:1. V 34. min mohol „belasých“ z hranice pokutového územia poslať do vedenia Mario Božič, prihrávku od Šeba však napálil vysoko nad bránku. O šesť minút neskôr padol gól na druhej strane. Momodou Ceesay našiel na hranici ofsajdu Ivana Lietavu. Strelec Žiliny oblúčikom prehodil vybehnutého Matúša Putnockého – 1:2.

Slovan sa v druhom dejstve snažil ihneď vyrovnať. V 47. min natiahol brankára Dúbravku ďalekonosnou strelou Tomáš Hrdlička. O minútu nato sa dostal na druhej strane k odrazenej lopte Bello, našiel napravo Ceesaya, ale gambijský útočník prepálil. V 52. min opečiatkoval Mario Božič z priameho kopu žrď Dúbravkovej bránky. Už o dve minúty však mohli poisťovací gól dosiahnuť Žilinčania a to konkrétne aktívny Ivan Lietava. Ten sa uvoľnil cez Radeka Dosoudila a krížnou strelou naľakal brankára Putnockého, strela len tesne minula ľavú žrď. Ten istý hráč mal gól na kopačke v 63. min, zvnútra pokutového územia neprepálil hradbu tiel. O desať minút neskôr mieril kapitán Slovana Igor Žofčák z priameho kopu len do stredu bránky. Prišla však 76. min a bolo vyrovnané, keď sa z otočky presadil najlepší kanonier Slovana Filip Šebo – 2:2. Do konca riadneho hracieho času gól nepadol, a tak prišlo na rad predĺženie dvakrát po pätnásť minút.

V 95. min sa v neprehľadnej situácii v pokutovom území Slovana dostal k lopte Šourek, defenzíva „belasých“ ratovala na čiare Putnockého bránky. Gólom sa neskončil ani žilinský priamy kop v podaní Patrika Mráza z 99. min. Hneď z protiútoku mohol udrieť Mamadou Bagayoko, no z hranice pokutového územia prestrelil bránku. V 109. min mohol rozhodnúť striedajúci Ákos Szarka, volej po centri Karima Guédého poslal len tesne vedľa bránky Dúbravku. O tri minúty neskôr unikol na druhej strane Mabouka, ale strelou spoza šestnástky Putnockého neprekvapil. Slovan sa opäť ujal vedenia v 114. min, keď priamy kop Igora Žofčáka poslal hlavou do siete kanonier Filip Šebo. Ten mohol o pár okamihov pridať z podobnej pozície aj ďalší gól, no tentokrát minul bránku. V 117. min mohol ešte vyrovnať striedajúci Róbert Pich, no sám pred brankárom Matúšom Putnockým neuspel. Keď už sa chceli ísť fanúšikovia "belasých" tešiť s mužstvom, v nadstavenom čase prestrelil všetko čo mu stálo v ceste Patrik Mráz a zápas dospel k pokutovým kopom.

Roman Gergel - Matúš Putnocký chytil

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 3:3, po predĺžení, v riadnom hracom čase 2:2 (1:2), na strely zo značky pokutového kopu 5:4

Góly: 15. Zošák, 40. Lietava, 120. Mráz - 7. Guldan (vlastný), 76. a 114. Šebo

Žlté karty: 45. Božič, 106. Grendel - 20. Majtán, 56. Ceesay

Slovan: Putnocký – Pauschek, Dosoudil, Dobrotka, Hrdlička – Božič (73. Szarka) – Milinkovič (60. Bagayoko), Guédé, Žofčák – Kordič (46. Grendel), Šebo

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Šourek, Leitner (107. Pich) – Guldan – Ceesay, Bello, Zošák (84. Gergel), Majtán (63. Mráz) - Lietava

Rozhodovali: Královec – Zlámal, Wilczek (všetci ČR)

Návšteva: 2653 divákov