Úvod Správy V 4. kole Slovnaft Cupu na juh Slovenska

V 4. kole Slovnaft Cupu na juh Slovenska

Slovanisti sa v 4. kole Slovnaft Cupu stretnú v stredu od 15.30 h so Slovenskými Ďarmotami.

Pohárová súťaž Slovnaft Cup má do konca jesennej časti na programe ešte dve kolá. Belasí sa v zápase 4. kola predstavia už zajtra od 15.30 h na ihrisku štvrtoligových Slovenských Ďarmôt.

Slovanisti prešli do štvrtého kola pohára cez Vranov nad Topľou, nad ktorým zvíťazili po penaltovom rozstrele a Oravské Veselé, kde zvíťazili jasne 6:1. Na juh Slovenska cestujú v postavení favorita a postup do ďalšieho kola bude pre nich povinnosťou. „Pri rozdiele troch súťaží je prirodzené, že sme favoriti. Túto úlohu musíme potvrdiť. Chceme súpera zatlačiť, byť dominantní a kontrolovať zápas. Domáci pohár je pre nás veľmi dôležitý, zvlášť v čase, keď sa nám výsledkovo až tak nedarí. Nastúpime takmer v plnej sile, chýbať budú možno jeden – dvaja hráči zo stabilnej základnej zostavy,“ povedal tréner Ivan Vukomanovič.

Na listinu maródov pribudol Boris Sekulič, ktorý musel v sobotňajšom stretnutí na ihrisku Trenčína nútene striedať už po štyridsiatich minútach. Naopak, do hry sa vracia uzdravený Juraj Kotula. „Boris Sekulič nemá nič zlomené, koleno však má silno pomliaždené. Dôležité je, že väz v kolene nie je roztrhnutý. Momentálne s ním nemôžeme počítať, verím však, že sa čím skôr vráti späť. Juraj Kotula odohral v nedeľu šesťdesiat minút za juniorku, po zranení je už fit a zajtra by mal nastúpiť,“ vyhlásil Ivan Vukomanovič. 

Po pohárových zápasoch na ďalekom východe a severe Slovenska sa slovanisti predstavia v malej obci, ktorá leží na slovensko-maďarských hraniciach. Slovenské Ďarmoty boli do roku 1919 súčasťou maďarského mesta Balážske Ďarmoty a vznikli až po podpise Trianonskej mierovej zmluvy. Počas druhej svetovej vojny boli Slovenské Ďarmoty pričlenené k Maďarsku a súčasťou Slovenska sa znovu stali po skončení vojnového konfliktu. V obci žije necelých šesťsto obyvateľov.

Miestny futbalový oddiel FK Slovenské Ďarmoty v posledných rokoch stúpa hierarchiou futbalových súťaží. Náš pohárový súper ešte v roku 2012 vyhral miestnu prvú triedu a v roku 2014 postúpil zo šiestej ligy. Posledné tri ročníky hrajú Slovenské Ďarmoty v južnej skupine štvrtej ligy stred. Aktuálne vedú ligovú tabuľku, v ôsmich zápasoch získali dvadsať bodov. Oficiálna kapacita štadióna, na ktorom sa odohrá duel 4. kola Slovnaft Cupu, je päťsto divákov.

Slovenské Ďarmoty sa do štvrtého kola prebojovali cez troch súperov. V prvom kole pohára vyhrali na ihrisku FC 98 Hajnáčka 4:3 a v druhom kole doma zaskočili druholigovú Hanisku, ktorú zdolali jasne 4:0. V treťom kole zvíťazili v domácom prostredí nad treťoligovým Trebišovom 2:0.  

Úvodný výkop stretnutia 4. kola Slovnaft Cupu FK Slovenské Ďarmoty – ŠK Slovan Bratislava je naplánovaný na stredu 28. septembra od 15.30 h. Duel povedie rozhodcovská trojica Leško – Jenčura, Ličko.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.