Najtesnejšie víťazstvo nad Ružomberkom

O troch bodoch rozhodol svojím štrnástym tohtosezónnym gólom Filip Šebo.

V sobotňajšom zápase 28. kola Corgoň ligy zvíťazili naši chlapci v súboji s MFK Ružomberok (1:0). O triumfe Slovana Bratislava rozhodol už v 2. min štrnástym tohtosezónnym gólom najlepší kanonier tímu Filip Šebo. Za prvou Senicou zaostávame o dva body, v tabuľke naďalej zotrvávame na druhej priečke.

Hneď prvá akcia sa skončila gólom „belasých“. Lopta z nacvičeného signálu z rohového kopu sa po osi Marko Milinkovič – Igor Žofčák – Filip Šebo dostala až za chrbát Libora Hrdličku, keď bratislavský kanonier nedal strelou pravou nohou zvnútra pokutového územia žiadnu šancu gólmanovi MFK. Ešte v 8. min kapitán Slovana Žofčák centroval na Milana Ivanu, ktorý ale hlavou netrafil bránku. Slovan síce do prestávky dominoval, no do gólových akcií sa už nedostal. V 37. min sa ešte k zakončeniu dostal Šebo, ale strela sa mu nevydarila. 

Aj po zmene strán pokračoval nezáživný futbal. V 62. min Lukáš Pauschek spoza šestnástky prestrelil bránku. O sedem minút neskôr vystrašil z priameho kopu Hrdličku Erik Grendel, jeho zakrútenú loptu brankár MFK vytesnil. V 86 min to skúšal ešte spoza šestnástky Marko Milinkovič, no mieril iba nad. V závere mohol vyrovnať hosťujúci Blažič, po priťuknutí od Ďubeka mieril nad bránku. Slovan sa vďaka gólu z úvodu zápasu radoval zo zisku troch bodov.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Ružomberok 1:0 (1:0)

Gól:
2. Šebo

Žlté karty: 74. Milinkovič - 45. J. Maslo, 66. Greššák, 86. Lovás

Domáci: Putnocký – Bagayoko, Dobrotka, Dosoudil, Pauschek – Guédé – Milinkovič (90. Štepanovský), Grendel (75. Kiss), Žofčák – Ivana (82. Božič), Šebo

Hostia: L. Hrdlička – Gallo, J. Maslo,  Sivčevič, Jurč (81. Radič) – Greššák (81. Lovás), Bielák – Kotora (81. Pekár), Blažič, Ďubek – Jakšič

Rozhodovali: Jaška – D. Hrčka, Kubačka

Návšteva: 2020 divákov

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Slovan TV
Aktuálne novinky
Poznáme súpera v semifinále Slovnaft Cupu 2024/25.
Ako hrali naši mládežnícke výbery?
Prehľad reprezentačných nominácií pre našich hráčov.

Neprehliadnite

ŠK Slovan v 175. derby remizoval so Spartakom Trnava 1:1. V početnom oslabení sme doslova vybojovali bod v nadstavenom čase po presnej hlavičke Kenana Bajriča. Po druhom kole nadstavby vedieme Niké ligu so 7-bodovým náskokom pred dvojicou Žilina - Trnava. Po reprezentačnej pauze sa opäť predstavíme doma, keď v sobotu 29. marca o 15:30 vyzveme Podbrezovú.
Pozývame vás na 175. derby.
FC Košice – ŠK Slovan Bratislava 2:3.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.