Úvod Správy Francúzsky stopér Claude Dielna ďalšou posilou belasých

Francúzsky stopér Claude Dielna ďalšou posilou belasých

Prestupové obdobie v Slovane je naďalej vzrušujúce.

Slovan sa pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy dohodol s ďalšom významnou posilou. Zadné rady ŠK Slovan Bratislava totiž vystuží francúzsky stopér Claude Dielna.

Dvadsaťosemročný rodák z Clichy-la-Garenne má za sebou bohaté skúsenosti z popredných európskych líg. Vyskúšal si pôsobenie vo francúzskom FC Lorient i FC Istres, následne zmenil dres a zamieril do gréckeho Olympiakosu, v ktorom sa ale dlho neohrial. V sezóne 2012/2013 sa totiž Dielna vrátil do Francúzska, keď nastupoval vo farbách CS Sedan Ardennes a v ročníku 2013/2014 pôsobil v Athletic Club Ajaccio. Cudzí mu nie je ani ostrovný futbal, pretože od roku 2014 si vyskúšal hru v anglickom klube Sheffield Wednesday F.C.

Práve z Anglicka zamieril Dielna do Slovana, kde by mal patriť medzi piliere našej defenzívy. Fyzicky veľmi dobre stavaný hráč s kvantom skúseností z popredných európskych líg by mal do hry priniesť rozvahu, dobrú rozohrávku a najmä nepreniknuteľnú obranu. V Slovane bude obliekať dres s číslom päť.

Claude Dielna meria 184 centimetrov a najlepšie sa cíti v strede obrany. Tréneri ho však na predošlých pôsobiskách využívali aj ako ľavého obrancu. Je odchovancom francúzskeho mužstva Stade Malherbe Caen.

„Claude prichádza do Slovana do konca sezóny s tým, že sme s hráčom predbežne dohodnutí o možnosti predĺženia kontraktu o ďalšie tri roky. Keďže mal herný výpadok, tak bude musieť potvrdiť svoje kvality. Na slovenské pomery ide o nadštandardne kvalitného hráča. Ak sa mu podarí dostať do formy, ktorú dosahoval v minulosti, keď prestupoval z francúzskej prvej ligy do Anglicka, tak bude určite najlepším stredným obrancom našej súťaže," povedal na margo novej posily viceprezident klubu a člen predstavenstva Ivan Kmotrík ml. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Prinášame aj návod, ako si uplatniť predkupné právo.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený
Zápas s Komárnom odohráme v sobotu v Zlatých Moravciach.

Neprehliadnite

Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.
Predaj na domáci zápas s NK Celje spustený

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.