Úvod Správy Prvý zápas v Slovinsku bol v našej réžii

Prvý zápas v Slovinsku bol v našej réžii

ŠK Slovan Bratislava v prvom meraní síl so slovinským FC Koper zvíťazil presvedčivo 4:0.

ŠK Slovan Bratislava v prvom meraní síl so slovinským FC Koper zvíťazil presvedčivo 4:0. Belasí strelili dva góly v prvom polčase, dva pridali aj v druhom. Presadiť sa podarilo vždy mladým talentom Slovana.

Slovan bol od úvodu aktívnejší a napriek veľmi nízkemu vekovému priemeru si vytváral mnoho príležitostí. Už v 11. otvoril skóre Mészáros, o necelých trinásť minút neskôr prispel druhým presným zásahom Čermák. Do polčasu mali belasí jasnú hernú prevahu a odrazilo sa to aj na výsledku.

Ani druhý polčas nebol odlišný a mladíci v belasom drese aktívne napádali súpera a vytvárali si gólové možnosti. Jednu z nich využil na zvýšenie skóre v 67. min Sipľak, na končených 4:0 upravil v 75. min Gašparovič.

FC Koper – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)

Góly: 11. Mészáros, 24. Čermák, 67. Sipľak, 75. Gašparovič

Základná zostava: Krnáč – Niňaj, Hudák, Sipľak, Lásik – Mészároš, Čermák, Jakúbek, Gašparovič, Oršula – Ďuriš

Striedali: Kotula, Peltier