Úvod Správy Problémy v koncovke

Problémy v koncovke

Názory trénerov po skončení sobotňajšieho stretnutia 17. kola Corgoň ligy MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava (0:0):

Goran Milojevič (tréner MFK Ružomberok): „Bol to veľmi dôležitý zápas. Nevyhrali sme už deviaty ligový duel v rade. Chceli sme túto nepriaznivú sériu zlomiť proti veľkému súperovi, akým Slovan je. Bohužiaľ, nemohli sme počítať s Jánom Maslom, ktorý dostal dodatočne trest od SFZ. Hrali sme veľmi dobre. Bol to najlepší zápas od môjho príchodu do Ružomberka. Mohli sme prehrať, no rovnako aj vyhrať. Slovan nastrelil brvno, my sme mali veľkú šancu v závere zápasu. Keby sa nám podarilo skórovať, mohol by som vysloviť veľkú spokojnosť. Čaká nás ešte jeden veľmi náročný zápas v Banskej Bystrici. Máme problémy. Prišiel som rovnako ako tréner Jarolím počas sezóny. Nepracovali sme na príprave, nepodieľali sme sa na tvorbe mužstva. Je ťažké pracovať v takejto situácii.“

Karel Jarolím (tréner Slovana Bratislava): „Je to náš tretí zápas v rade s týmto výsledkom. Máme problémy v koncovke. Trápime sa. Aj keď si vytvoríme veľké šance, neskórujeme. Bohužiaľ. Asi je to zakliate. Domácim pomohlo brvno. Na začiatku zápasu sa nám nedarila kombinácia. Boli sme nepresní. V priebehu prvého polčasu prišlo k zlepšeniu, naše kombinácie boli kvalitnejšie. V prvom polčase sme mali hru pod kontrolou. V druhej polovici zápasu sme si vytvorili aj sľubné akcie. V jednom prípade sme mali smolu, keď sme nastrelili brvno. Túto situáciu sme však mali lepšie dohrať. Musím však priznať, že po jednom zaváhaní prestrelil hlavou v čistej šanci domáci Kroupa. Inkasovať sme mohli aj v úplnom závere keď po našej príležitosti sa Ružomberok dostal do brejku, no podržal nás brankár Putnocký.“

Z Celje si vezieme remízu i vyše 17-tisíceurovú pokutu.
Pozývame vás na odvetu s Celje.
Belasá juniorka v sobotu odštartuje novú sezónu.

Začína sa Niké liga 2024/2025!
Pozrite si najdôležitejšie momenty úvodného zápasu 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov.
Pozrite si vyjadrenia trénera Weissa po zápase v Celje.