Úvod Správy Treba zabrať, zaostávame iba o bod

Treba zabrať, zaostávame iba o bod

"V Žiline sa nikdy nehralo ľahko a my sme to vedeli," vraví Juraj Halenár.

Dva šlágre za sebou sme zvládli, no tretí nám nevyšiel. Osudnou sa nám stala Žilina, ktorá našla recept na našu defenzívu a dvojgólový Pich zariadil pre svoj tím cenné tri body. Naopak, my sme v útoku nevymysleli takmer nič.

„Žilina hrala veľmi dobre. Mala dve šance a z nich dokázala streliť dva góly. My sme nemali ani jednu, a preto sme zaslúžene prehrali,“ stručne a jednoducho zhodnotil boj dvoch najúspešnejších tímov v histórii samostatného Slovenska Juraj Halenár.

Po štyroch víťazstvách za sebou prišla aj facka v podobe dvojgólovej prehry. Pripomenuli sme si tak krutú pravdu, že šport je nielen o víťazstvách, ale aj o pádoch.

„Vedeli sme, že v Žiline sa nehrá ľahko. Aj keď striel na bránky nebolo veľa, zápas mal dobré tempo. Dokázali sme si však vypracovať iba zopár neškodných príležitostí a z nich góly padnúť nemohli. Naopak, mali sme dosť hluchých pasáží a v dvoch prípadoch sme inkasovali,“ skonštatoval vyše stogólový ligový kanonier.

Aj keď prehra vždy veľmi mrzí, nemôžeme zvesiť hlavy a prestať hrať futbal. Po trénerskej výmene sa jasne ukázalo, že vieme predvádzať dobrú a účelnú hru. Práve k tomu sa treba vrátiť.

„Niekto by azda ani nečakal, že získame dvanásť bodov v štyroch za sebou idúcich zápasoch. My sme to ale dokázali a teraz máme na prvý tím stratu jedného bodu. Tabuľka je veľmi vyrovnaná a koniec ligy je veľmi ďaleko,“ dodal na záver J. Halenár.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Mladý stredopoliar bude hosťovať v najvyššej českej lige.
Naše mužstvo nabralo smer Celje.

Neprehliadnite

Pozrite si to najdôležitejšie z dnešnej predzápasovej tlačovej konferencie v Slovinsku.
Belasí práve prišli do Celje. Takto vidí zajtrajší zápas Robo Mak.
Po roku a pol je "Musta" späť v belasom a na interview si trúfol hneď po slovensky :)

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.