Úvod Správy Takto sa hrá o titul

Takto sa hrá o titul

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - FK Senica.

Názory trénerov po zápase 28. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - FK Senica (3:2):

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Mali sme výborný vstup do zápasu, potom sa hra vyrovnala. Vzhľadom na silný vietor miestami viazla kombinácia. Bol to však zaujímavý a napínavý zápas, ktorý sme napokon zaslúžene vyhrali. Pred stretnutím sme mali trochu obavy, lebo Senica je ťažký súper, ktorému sa navyše v posledných týždňoch darí. Naši hráči to však zvládli fantasticky. Makali, podali oduševnený a kvalitný výkon. Takto sa hrá o titul. Dnes sme k nemu spravili dôležitý krok, ale kým nemáme definitívu, nechcem o titule hovoriť. Ešte nás čakajú ťažké zápasy, ktoré musíme zvládnuť. Jirko Kladrubský bol chorý, trénovať začal dva dni pred zápasom. Z tohto dôvodu som ho aj striedal. Ťažko sme mohli čakať, že by zvládol odohrať takýto fyzicky náročný duel až do konca.“

Vladimír Koník (tréner Senice): „Prišli sme na Slovan bodovať, no prvých desať minút bolo z našej strany profesorských. Nechali sme domácich dostávať sa do príležitostí. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme už dobre pracovali v strede ihriska a snažili sme sa využívať šance na rýchle protiútoky. Po prestávke sme vinou nekoncentrovanosti hráčov inkasovali zbytočné góly. Som však rád, že mužstvo neprestalo hrať a snažilo sa nepriaznivý vývoj zvrátiť. Škoda, že sme dali len dva góly. Treba však povedať, že Slovan má predovšetkým v ofenzíve veľkú kvalitu a v druhom polčase bol efektívny. V hre je ešte 15 bodov, ale myslím si, že o titule je už rozhodnuté.“