Úvod Správy Rozhodol už prvý zápas

Rozhodol už prvý zápas

Názory trénerov po odvete semifinále Slovnaft Cupu 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice.

Názory trénerov po odvete semifinále Slovnaft Cupu 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - MFK Košice (3:1):

Samuel Slovák (tréner Slovana): „Cením si, že sa nám podarilo odohrať proti silnému tímu Košíc dva výborné zápasy. Ľudia, ktorí dnes prišli na štadión, videli veľa pekných akcií a kvalitných individuálnych výkonov na oboch stranách. Otázku postupujúceho do veľkej miery vyriešil už prvý duel. Dnes sa síce súper ujal vedenia, ale dôležité bolo, že sme dokázali rýchlo reagovať a ešte do prestávky sme strelili tri góly. Aj hráči, ktorí dlhšie nehrali, ukázali, že s nimi môžem rátať. To má pre mňa veľký význam. Halenár so Soumahom mali menšie svalové problémy. Nemalo zmysel, aby dnes boli v nominácii. Chceli sme sa dostať do finále, čo sa nám podarilo a proti Žiline určite spravíme všetko pre to, aby sme uspeli.“

Ján Kozák (tréner Košíc): „Vývoj semifinále ovplyvnil domáci zápas, v ktorom sme po dobrom prvom polčase dostali v druhom tri góly. Tým pádom bola odveta prakticky len formalitou. Domáci boli lepší, zaslúžene vyhrali a ja im gratulujem k postupu do finále. So Slovanom môžeme z piatich zápasov raz vyhrať, raz remizovať, no trikrát prehráme, pretože kvalita je na jeho strane. Sú pred nami ďalšie zápasy v lige, v ktorých sa pobijeme o čo najlepšie umiestnenie.“