Úvod Správy Náskok sme už nemali pustiť

Náskok sme už nemali pustiť

Názory trénerov po zápase 25. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina.

Názory trénerov po zápase 25. kola Corgoň ligy 2012/13 ŠK Slovan Bratislava - MŠK Žilina (1:1):

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Žilina je súper, ktorý má veľa dobrých hráčov, aj keď stojí v tabuľke zle. Preto sme očakávali ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Mali sme veľmi dobrý úvod. Po vynikajúcich krídelných akciách Žofčáka s Bagayokom sme si vytvorili príležitosti. Škoda, že sme ich nezakončili lepšie. Po príchode Barčíka, ktorý je pre mňa ešte stále jedným z najlepších hráčov ligy a priniesol do hry Žiliny kombinačnú kvalitu, sa súper dostal do zápasu. V druhom polčase sa hral zaujímavejší futbal vo vyššom tempe. Dali sme krásny gól. Žiaľ, hneď na to sme inkasovali a tento moment nás vyviedol z miery. To by sa stávať nemalo, bola to zbytočná chyba. Do záveru už nechýbalo veľa času, zápas sme mali doviesť do víťazného konca. Remíza je však asi spravodlivá."

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): "Videli sme, najmä v druhom polčase, veľmi dobrý zápas. Obe družstvá chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Prvý polčas nebol z našej strany optimálny. Do stretnutia sme vstúpili bojazlivo. Bolo na nás cítiť, že nie sme v pohode. Po prestávke sa to diametrálne zmenilo. Oceňujem, že rovnako ako s Trnavou sme sa po inkasovanom góle dokázali vrátiť do zápasu. Po vyrovnaní sme dostali krídla a vytvorili sme si ďalšie príležitosti. Ak by ich Tomáš Majtán zvládol lepšie, mohli sme aj vyhrať. Z tohto pohľadu nemám hráčom čo vyčítať. Opäť sa potvrdilo, že zápasy dokážeme zvládnuť herne, bohužiaľ nie výsledkovo."