Po dlhej pauze opäť dvojgólový

Erik Grendel zažil proti Prešovu gólovú žatvu, hoci na trávnik nastupoval ako striedajúci hráč.

Proti Prešovu to slovanistom šlo ako po masle. Výhra 5:0 sa nerodí každý deň. Radosť bola o to väčšia, že ešte pár hodín pred zápasom nebolo isté, či sa vôbec bude hrať. Náročný terén však belasým chutil, zrodili sa hneď dvaja dvojgóloví strelci.

„Dva góly som dal naposledy asi v sezóne 2010/2011 proti Zlatým Moravciam,“ zaspomínal si na úvod vysmiaty Erik Grendel a pokračoval: „Na zopakovanie dvojgólového duelu som si musel dlho počkať. Som však rád, že sa to podarilo.“

Súboj s Tatranom sa vyvíjal dosť jednoznačne. Už v úvode spravil súper chybu, za ktorú pykal nie len penaltou, ale aj červenou kartou. Proti Slovanu sa hrá na jar mimoriadne ťažko. S desiatimi hráčmi je na našom trávniku prakticky nemožné bodovať a presvedčili sa o tom aj východniari.

„Myslím si, že celé stretnutie veľmi ovplyvnila penalta a vylúčenie Peťa Petráša. Od tohto okamihu sme mali hru pevne v rukách a kráčali sme za víťazstvom,“ skonštatoval dvojgólový strelec.

Grendelova radosť bola znásobená tým, že na ihrisko nastúpil ako striedajúci hráč. Dva góly sú v takomto prípade skôr raritou ako pravidlom. Snaha bola tentoraz ocenená ovocím.

„Na ihrisko som nastúpil s predsavzatím, že mužstvu pomôžem čo najviac a zahrám si dobrý futbal. K mojim gólom výrazne dopomohla práca Igora Žofčáka a Seydoubu Soumaha, za čo im nepochybne patrí podiel,“ poďakoval sa spoluhráčom talentovaný stredopoliar.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com

Neprehliadnite

ŠK Slovan v 22. kole Niké ligy 2025/26 zdolal v 178. derby Spartak Trnava vysoko 4:0. Dva naše góly dal Andraž Šporar, po jednom pridali Tigran Barseghjan a Nino Marcelli. Do nadstavby o titul vstúpime z prvého miesta s trojbodovým náskokom pred Dunajskou Stredou. V úvodnom kole nadstavby sa najbližší víkend predstavíme v Michalovciach.
Povolávame vás na najväčšie slovenské derby Slovan – Trnava, ktoré sa odohrá 28. februára o 15:30, vstupenky už v predaji na vstupenky.skslovan.com
ŠK Slovan v 20. kole Niké ligy prehral s AS Trenčín 0:2. Po druhom jarnom kole zostaneme lídrami Niké ligy, po nedeľnajších dueloch našich prenasledovateľov bude známe, s akým náskokom. Najbližšie nás v stredu o 18:00 čaká osemfinále Slovnaft Cupu na pôde Spartaka Trnava.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Nike

Hlavný partnerMain partner

Grafobal
Millioneo

Zlatí partneriGold partners

Intergroup
Grafobal Group
© 2024 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.