Úvod Správy Prehra v príprave s výrazne omladeným kádrom

Prehra v príprave s výrazne omladeným kádrom

Reprezentačnú prestávku slovanisti vyplnili prípravným stretnutím s rakúskym celkom Sturm Graz.

Vo včerajšom prípravnom zápase Slovan podľahol rakúskemu celku Sturm Graz 5:1. Príležitosť v tomto zápase dostali prevažne mladší hráči z juniorky a dorastu. V útoku prvýkrát nastúpil aj 21 ročný srbský útočník Uros Djerič, ktorý je v Slovane na skúške.

SK Sturm Graz – ŠK Slovan Bratislava 5:1 (1:0)
Góly: 38. Bodul, 59. Schloffer, 72. Bukva, 84. Sittsam, 89. vl. gól – 46. Djerič

Domáci: Focher – Ehrenreich (46. Schmerböck), Feldhofer (K) (74. Madl), Vujadinovic (46. Neuhold), Kaufmann – Hölzl (62. Weber), Koch, Schloffer (62. Kocjan), Kainz (62. Kröpfl) – Bodul (62. Bukva), Haas (80. Sittsam)

Hostia: Kováč – (46. Putnocký) – Pecko, Hudák, Kopic, Vrablec – Peltier (46. Šemrák), Sabo (61. Čermák), Grendel (73. Gragora), Halenár (46. Szarka), Turčák – Djerič

Samuel Slovák (tréner Slovana): "Odohrali sme zápas s dobrým súperom, ktorý bol na sústredení v kúpeľnej oblasti v Rakúsku. Stretnutie som využil na to, aby som videl niektorých nových hráčov a hráčov, ktorí pravidelne nehrávajú. Mladí hráči sa mohli priamo konfrontovať s prvoligovým rakúskym mužstvom a myslím si, že to bola dobrá previerka pre nich a ja som tiež získal veľa poznatkov z tohto zápasu. V druhom polčase súper prestriedal, postavil kompletnú zostavu a už to bolo ťažké pre celé mužstvo, ktoré bolo výrazne omladené. V zápase sme skúšali aj srbského útočníka Urosa Djeriča, ktorý strelil gól. Striedal lepšie momentky s horšími, uvidíme ako sa ďalej ukáže."