Belasí odštartovali zimnú prípravu
Zimná príprava štartuje fyzickými testami.
Prvý tím ŠK Slovan Bratislava dnes odštartoval zimnú prípravu. Belasých čaká netradičné zimné obdobie, keďže už v januári odohráme dva zápasy ligovej fázy Ligy majstrov. V nedeľu podstúpi mužstvo fyzické testy, a v pondelok ráno odlieta na sústredenie do Kataru.
Realizačnému tímu pod vedením Vladimíra Weissa st. sa v sobotu ráno hlásil prakticky identický káder ako ten, ktorý končil jesennú časť. Kvarteto Tigran Barseghjan, Cesar Blackman, Guram Kašia a Sharani Zuberu sa pripojí od začiatku sústredenia v Katare. Po vypršaní zmluvy už s tímom nepokračuje útočník Elvis Isaac, naopak, prípravu s áčkom začal stále len 16-ročný talent Maxim Mateáš.
„Na jar pôjdeme za naším hlavným cieľom v podobe obhajoby majstrovského titulu. Sme v hre aj v Slovenskom pohári, bolo by pekné, ak by sme aj v ňom uspeli. Jesenná časť sa dá aj vďaka Lige majstrov hodnotiť len pozitívne, ako klub urobíme maximum, aby sme ňu nadviazali v novom roku,“ vyhlásil Ivan Kmotrík ml., generálny riaditeľ klubu.
Káder zostal na začiatku zimnej prípravy pokope. „Gro tímu zostane pokope. Máme 6-7 hráčov, ktorí sú aj vďaka Lige majstrov na trhu zaujímaví z pohľadu transferov smerom von. Zatiaľ však neprebehlo nič konkrétnejšie. Ak by prišla lukratívna ponuka, reagovali by sme aj z pohľadu následného doplnenia kádra. Oveľa viac zásadných prestupov sa však deje v lete. Máme vytypovaných viacero kvalitných hráčov. Ak bude možnosť posilniť sa už teraz, urobíme to, ak nie, pripravíme si veci na leto, aby sme vo výhľade k novej sezóne mali opäť k dispozícii kvalitnejšie mužstvo,“ doplnil generálny riaditeľ klubu.
Belasí majú na 6. – 17. januára naplánované sústredenie v Katare v stredisku Aspire. Nateraz máme na 16. januára potvrdený duel s miestnym klubom Al-Gharafa. Do programu by mal pribudnúť ešte jeden duel, tiež s jedným z účastníkov katarskej ligy.
„Dnes sme absolvovali úvodný nábehový tréning, v nedeľu čaká hráčov testovanie. Príprava bude krátka, špecifická, o 2,5 týždňa hráme prvý ťažký duel v Lige majstrov. Všetci čelíme novej skúsenosti, preto sa treba veľmi zodpovedne pripraviť aj v tomto krátkom čase. V pondelok odlietame do Kataru, kde sa k nám pripoja Tigran Barseghjan, Cesar Blackman a Guram Kašia. Sharani Zuberu mal zdravotné problémy, trápila ho choroba, tiež priletí za nami do Kataru,“ povedal Boris Kitka, asistent trénera, ktorý sa pristavil pri hráčoch, ktorí mali ku koncu jesene zdravotné ťažkosti. „Títo hráči boli počas zimy tiež pod dohľadom. Uvidíme, ako na tom bude Tigran Barseghjan, ešte asi nebude zo začiatku stopercentne k dispozícii. Danylo Ignatenko už dnes s nami trénoval, tam to vyzerá v poriadku.“
Táto zimná príprava bude naozaj netradičná, keďže historicky vôbec po prvýkrát absolvujú belasí už v januári súťažné zápasy. Náš realizačný tím sa snaží svojich zverencov čo najlepšie pripraviť nielen na tieto výzvy, ale aj na celú jarnú časť, v ktorej nás čaká bitka o titul.
„Hráči si bodky splnili individuálne programy, takže dnes sme už začali pripravení. Prakticky nemáme nábehovú fázu, veľmi rýchlo prejdeme do tej intenzívnej a do zápasov. Budeme sa snažiť na maximum využiť výborné podmienky, ktoré budeme mať v Katare. Veríme, že hráči zostanú zdraví, a čo najlepšie sa pripravíme na to, čo nás čaká,“ uzavrel Boris Kitka.
Zoznam hráčov na úvodnom zraze v roku 2025
Adam Hrdina, Andrej Mikoláš, Dominik Takáč, Martin Trnovský, Kenan Bajrič, Artur Gajdoš, Danylo Ignatenko, Juraj Kucka, Nino Marcelli, Róbert Mak, Maxim Mateáš, Jurij Medveděv, Idjessi Metsoko, Alen Mustafič, Lukáš Pauschek, Kyriakos Savvidis, David Strelec, Július Szöke, Marko Tolič, Siemen Voet, Matúš Vojtko, Vladimír Weiss ml., Kevin Wimmer
*Tigran Barseghjan, Cesar Blackman, Guram Kašia a Sharani Zuberu sa pripoja od začiatku sústredenia v Katare
Prehľad dôležitých dátumov v úvode roka 2025
4. - 5. január: fyzické testovanie A-mužstva a začiatok zimnej prípravy
6. – 17. január: sústredenie v Katare (stredisko Aspire)
16. január: Al-Gharafa SC – ŠK Slovan (prípravný zápas)
21. január o 21:00: ŠK Slovan – VfB Stuttgart (siedmy hrací deň ligovej fázy Ligy majstrov)
29. január o 21:00: Bayern Mníchov – ŠK Slovan (ôsmy hrací deň ligovej fázy Ligy majstrov)
9. február o 15:30: MFK Ružomberok – ŠK Slovan (prvé jarné kolo Niké ligy)