Úvod Správy Juniori Belasí mladíci vyhrali v Myjave

Belasí mladíci vyhrali v Myjave

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava B 1:2.

Belasá juniorka ukončila sériu troch prehier, a to vo veľkom štýle. Zverenci Vladimíra Gálu vyhrali v Myjave, ktorá bola prednedávnom lídrom II. ligy, po dvoch góloch z druhého polčasu 2:1.

Naši mladíci odohrali veľmi dobrý duel a už v prvom dejstve mali dobré príležitosti na skórovanie. Prvý gól napokon prišiel krátko po začiatku druhého polčasu. Marek Mičák vyslal peknú kolmicu na Rudolfa Božika, ktorý zblízka prehodil vybiehajúceho brankára Kubicu – 0:1. Myjavčania v 64. minúte vyrovnali, keď Cisár zblízka skóroval. Nerozhodný stav však na našu radosť vydržal ani nie dve minúty. V 66. minúte opäť Mičák z pravej strany centroval do šestnástky, kde si 19-ročný Patrik Čiernik našiel voľný priestor a trafil do odkrytej brány – 1:2. Tento priaznivý stav sa už do konca stretnutia nezmenil, a to aj vďaka obetavej defenzíve celého tímu podporenej dôležitými zákrokmi brankára Adama Hrdinu. Belasí sa tak radovali z cenného víťazstva.

Naša juniorka naplno bodovala po štvrtýkrát v sezóne a pred zostávajúcim víkendovým programom poskočila v tabuľke na tretiu priečku so ziskom 12 bodov a skóre 10:13. Najbližšie čaká belasých malé bratislavské derby s Račou, ktoré sa odohrá v nedeľu 4. septembra o 10:30 na Pasienkoch.

„Podali sme najlepší výkon v doterajšom priebehu sezóny. Náš výkon bol podložený tímovým duchom i futbalovou kvalitou. Myjava má svoju kvalitu, no v tomto ťažkom zápase sme boli po celý čas koncentrovaní a na všetko pripravení. Prezentovali sme sa tímovo, chalani išli na doraz svojich síl. Nesmierne si vážim, aký výkon dnes mužstvo podalo. Dokázali sme rýchlo reagovať na inkasovaný gól, čo sa ukázalo ako rozhodujúce. Som nesmierne rád, že sme sa po troch prehrách vrátili späť. Pevne verím, že takto budeme pokračovať ďalej,“ povedal tréner tímu Vladimír Gála.

Spartak Myjava – ŠK Slovan Bratislava ´B´ 1:2 (0:0)

Góly: 64. Cisár – 46. Božik, 66. Čiernik

Žlté karty: 50. Flamik, 90. Martišiak – 27. Čiernik, 90. Baláž, 90. Koseček

Rozhodovali: Holas – Pacák, Špivák

Návšteva: 554 divákov

Myjava: Kubica – Flamik (53. Mareš), Benovič, Pekár (85. Martišiak), Olejník (53. Cisár), Toman, Sivák, Pafka, Legnani, Čurik (74. Tancík), Svatík

Slovan: Hrdina – Mičák, Habodasz, Antálek, Tóth (75. Baláž) – Hornyák – Kušnír (90. Marcelli), Nikitin, Božik, Chobot (65. Radulovič – Veličkovič) – Čiernik (90. Koseček)