Úvod Správy Európska liga Ďalšia obrovská pohárová dráma s postupovým koncom

Ďalšia obrovská pohárová dráma s postupovým koncom

ŠK Slovan Bratislava - HŠK Zrinjski Mostar 3:1 po penaltovom rozstrele.

ŠK Slovan Bratislava postúpil druhý rok po sebe do skupinovej fázy Európskej konferenčnej ligy. Belasí v odvete s HŠK Zrinjski Mostar zvíťazili 3:1 po predĺžení a rozstrele zo značky pokutového kopu. Žreb sa uskutoční v piatok o 14:30.

Horúci futbalový večer sa začal zostra. Belasí vyrukovali v rozostavení 3-4-3 a mali prvú veľkú šancu. Šaponjičovu strelu vyrazil Čondrič pred seba, Green z výbornej pozície dorážal, no neprepálil blok tiel pred sebou. Na opačnej strane Chovan pokryl pokus Ilinkoviča. V 20. min sme stratili loptu po našom rohu, no Medveděv napravil svoje zaváhanie a rýchlym návratom zastavil rodiacu sa tutovku Zrinjski. O šesť minút sme ustáli dve kritické situácie, pri ktorých Chovan najprv vyrazil nepríjemnú tečovanú strelu, a následne naši brániaci hráči zachránili pri dorážke do odkrytej brány. Za Slovan kontroval Čakvetadze, jeho strelu z dobrej pozície zrazil obranca na roh. Po centri hlavičkoval Kašia a Green zrazu triafal do prázdnej brány, na čiare však loptu zablokoval hráč Mostaru. Následne Green hľadal pred bránou Šaponjiča, tomu chýbal krok, aby zakončil. Prvý polčas uzavrel Jukič samostatným únikom a nepresnou koncovkou.

Druhé dejstvo sa nieslo v snahe belasých prekonať obranu hostí, ktorí čakali na brejky. Vladimír Weiss st. reagoval na priebeh tromi striedaniami, a pri tom druhom mal doslova zlatú ruku. Eric Ramirez pár sekúnd po príchode na trávnik skóroval, keď si na zadnej žrdi našiel strieľaný center od ďalšieho striedajúceho hráča Lukáša Pauscheka – 1:0. Gól ešte vystupňoval našu aktivitu. V 72. min Ramirez ešte v dobrej pozícii hľadal pred bránou Greena, brániaci hráč Zrinjski si dal takmer vlastenca. Po následnom rohu strieľal po odrazenej lopte Kankava, Čondrič zázračne zasiahol pri svojej ľavej žrdi. V 78. min hlavičkoval Kašia po rohu vedľa. Záver bol mimoriadne emotívny, priniesol aj veľa žltých kariet. Rozhodnutie mal v nadstavení na kopačke po prečíslení belasých Ramirez, zoči-voči Čondričovi neuspel. Na Tehelnom poli muselo po dvoch týždňoch opäť rozhodnúť predĺženie.

Na konci prvého predĺženia sa Zrinjski dostal do výhody. Po štandardnej situácii a centri na zadnú žrď dorazil Savič loptu do siete - 1:1. Ramirez chcel bleskovo odpovedať, jeho strelu spoza šestnástky zrazil obranca na roh. Kašia po následnom centri hlavičkoval vedľa.

V druhom predĺžení to bolo o snahe belasých vyrovnať. Od 118. minúty sme dohrávali oslabení po vylúčení Kankavu. V nadstavenom čase sa však diali neuveriteľné veci, skórovali sme po parádnych nožničkách Ramireza - 2:1! Zápas tak smeroval do penaltového rozstrelu.

Penaltový rozstrel:

Chovan vystihol smer, prudká strela Bilbiju však skončila v sieti, Mostar na úvod premenil - 0:1

Hrnčár s prehľadom rozvlnil sieť pri ľavej žrdi a vyrovnal - 1:1

Chovan znovu vystihol smer, no Kamenar to aj teraz kopol prudko k žrdi - 1:2

Medved to namieril k žrdi, brankár zostal v strede - 2:2

Aj na tretíkrát Chovan trafil smer, no aj teraz na strelu Saviča tesne nedočiahol - 2:3

Mustafič poslal Čondriča na opačnú stranu a vyrovnal stav rozstrelu - 3:3

Tentoraz Maglica s prehľadom premenil, hostia znovu viedli - 3:4

Abena nezaváhal, a aj keď Čondrič trafil stranu, skončila lopta v sieti - 4:4

Chovan aj v tomto prípade vystihol stranu pri pokuse Jakovljeviča no nezabránil lopte v ceste do brány - 4:5

Ramirez nás udržal v hre a prudkou strelou k pravej žrdi prekonal Čondriča - 5:5

Barišič odštartoval ´rýchlu smrť´, prekopol bránu a dal nám ´mečbol´- 5:5

Kašiovu strelu k ľavej žrdi vytesnil Čondrič, pokračovalo sa ďalej - 5:5

Aj teraz hráč Zrinskji prekopol, bol to Malekinušič, dostali sme druhý ´mečbol´ - 5:5

Čavrič nás poslal do skupiny - 6:5!

ŠK Slovan Bratislava – HŠK Zrinjski Mostar 2:1, (0:0) 6:5 po predĺžení a penaltovom rozstrele

Góly: 67. a 120. Ramirez, rozh. penalta Čavrič - 103. Savič

Žlté karty: 65. Kašia, 82. Kankava, 85. Kucka, 90. Čakvetadze, 112. Abena - 45. Jankovič, 66. Magdič (mimo ihrisko), 82. Bilbija, 87. Mandič

Červená karta: 118. Kankava (Slovan)

Rozhodovali: Al-Hakim – Klyver, Wilde (všetci Švédsko)

Návšteva: 14 333 divákov

Slovan: Chovan – Kašia, Abena, Vernon (66. Ramirez) – Medveděv (66. Pauschek), Kucka (106. Hrnčár), Kankava, Zmrhal – Green (112. Medved), Šaponjič (58. Čavrič), Čakvetadze (90. Mustafič)

Zrinjski: Čondrič – Čorluka, Magdič (63. Senič), Barišič, Memija (91. Maglica) – Savič – Čuže (78. Mandič), Ilinkovič (45. Kamenar), Jankovič (63. Malekinušič), Jukič (46. Jakovljevič) - Bilbija

Poznáme program belasých až do siedmeho nadstavbového kola.