Úvod Správy Juniori Po troch víťazstvách prišla tretia prehra

Po troch víťazstvách prišla tretia prehra

ŠK Slovan Bratislava B – MFK Dolný Kubín 1:2.

Juniorka Slovana Bratislava v piatkovej predohrávke 6. kola II. ligy podľahla Dolnému Kubínu 1:2. Zverenci Vladimíra Gála tak po výbornom vstupe do ročníka, keď trikrát po sebe vyhrali, zaznamenali tretiu prehru v rade.

Duel s nováčikom druhej ligy si slovanisti výrazne skomplikovali už v prvom polčase. Hostia z Oravy, ktorých trénuje dlhoročný bývalý hráč Slovana Ladislav Pecko, strelili v prvom dejstve dva góly a výrazne sa priblížili k svojmu prvému bodovému zisku v sezóne.

Belasí sa po prestávke snažili ešte zmeniť nepriaznivý vývoj stretnutia. Podarilo sa im streliť kontaktný gól, keď sa podobne ako naposledy s Púchovom presadil Rudolf Božik, ktorý dorazil strelu Alexandra Tótha. Záverečná snaha síce priniesla šance, no vyrovnávajúci gól už žiaľ nie.

Naša juniorka tak s 9 bodmi klesla na deviatu priečku tabuľky II. ligy. Belasí sa najbližšie predstavia v Myjave, kde sa bude hrať v piatok 26. augusta o 19:00.

„Zápas sme nezvládli, pretože v druhom polčase sme si vypracovali šance, ktoré musíme premieňať, no nestalo sa. Dolný Kubín naopak prakticky zo svojich dvoch striel na našu bránu dvakrát skóroval, čo by sa nám určite nemalo stávať. Po kontaktnom góle sme chceli zápas ešte otočiť, ale naša efektivita bola slabá. Aj napriek hernej prevahe sme duel výsledkovo nezvládli, čo nás veľmi mrzí. Pevne verím, že v ďalších kolách sa k nám prikloní aj športové šťastie a budeme opäť bodovať,“ skonštatoval tréner belasej rezervy Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava ´B´ - MFK Dolný Kubín 1:2 (0:2)

Góly: 70. Božik – 21. Farský, 45. T. Kubík

Žlté karty: 88. N. Marcelli – 40. Ončák, 80. Otruba

Rozhodovali: Čiernik – Mihalík, Tokoš

Návšteva: 110 divákov

Slovan B: Chudík – Mičák (85. Koprna), Radulovič – Veličkovič, Antálek, Tóth – Hornyák – Nikitin (76. N. Marcelli), Koseček (59. J. Baláž), Kušnír (85. Murcko), Čiernik (59. Chobot) – Božik

Dolný Kubín: F. Baláž – Lupták, Sopúch, Ončák, Janec, Zemko, T. Kubík (84. Karas), Farský, Machaj (70. Bača), Kolorédy, Otruba (90. Butkaj)