Úvod Správy Európska liga Túžime po ďalších veľkých zápasoch

Túžime po ďalších veľkých zápasoch

Uche Agbo pred cestou do Mostaru.

Témou číslo jeden v kabíne belasých je štvrtkový zápas Európskej konferenčnej ligy na pôde HŠK Zrinjski Mostar. Naše mužstvo hneď po návrate z Popradu a vysokom víťazstve 5:1 nad Liptovským Mikulášom preplo pozornosť na európsky duel.

Posledné dni boli naozaj intenzívne. Vo štvrtok večer odohrali belasí emotívny duel s Olympiakosom, v sobotu sa už presúvali na sever Slovenska, kde sa v nedeľu stretli s Liptovským Mikulášom. „Po Olympiakose sme boli smutní, vynaložili sme veľké úsilie, ktoré žiaľ neprinieslo želaný výsledok. Nemali sme však zvesené hlavy, čo sme dokázali vysokým víťazstvom v nedeľu v lige. Päť gólov do siete Liptovského Mikuláša len pomohlo nálade v kabíne. Sme pripravení na cestu do Bosny a Hercegoviny, kde urobíme maximum pre dobrý výsledok smerom do odvety,“ povedal Uche Agbo.

Nigérijský stredopoliar dobre naskočil do odvety s Olympiakosom, v nedeľu bol v lige v základnej zostave, keď absolvoval 64 minút. Mal priamy podiel na našom druhom góle, keď rozbehol akciu, pri ktorej Alen Mustafič našiel zakončujúceho Ivana Šaponjiča.

„Pre futbalistu je možnosť naskočiť do takého zápasu ako vo štvrtok splneným snom. O to máme väčšiu motiváciu uspieť proti Mostaru, aby sme si vybojovali ďalšie takéto duely v Európskej konferenčnej lige,“ hovorí nigérijský stredopoliar, ktorý sa v novej sezóne cíti na ihrisku naozaj dobre. „Áno, cítim sa lepšie. Posledné zápasy ma povzbudili. Na svojej pozícii mám hráčov ako Kuco či Jaba, v strede poľa je veľká konkurencia. O tej je však silný tím. Keď príde šanca, snažím sa jej vždy chopiť a ukázať, čo vo mne je.“

V Mostare by sme mohli vidieť aj zaujímavý nigérijský mini-súboj. Nášho pohárového súpera totiž posilnil Abdul Zubairu, ktorý posledné sezóny strávil v Trenčíne. Uche Agbo sa s ním dobre pozná. „S Abdulom sme dobrí kamaráti ešte z Nigérie. Ak bude hrať, určite bude pre Mostar veľmi platný. Pokiaľ by sme hrali obaja, mohla by byť naša konfrontácia veľmi zaujímavá, navzájom sa dobre poznáme. Bola by to pekná výzva, no pre mňa je najpodstatnejšie to, aby sme tam uspeli,“ pokračuje futbalista so skúsenosťami z La Ligy.

V play-off je v hre európska jeseň, po ktorej všetci túžime. Na pôde šampióna Bosny a Hercegoviny nás však určite nečaká nič jednoduché. Zrinskij v kvalifikácii Ligy majstrov len tesne nestačil na Šerif Tiraspoľ (0:0 doma a 0:1 vonku). Po tejto prehre ´padol´ do Európskej konferenčnej ligy, kde si poradil s albánskym KF Tirana (1:0 vonku a 3:2 doma), i s kazašským Tobol Kostanaj (1:0 doma a 1:1 vonku).

„Vynaložili sme veľa úsilia, aby sme sa dostali až sem. Bola by škoda nevyužiť to. Tesne nám to nevyšlo v Lige majstrov i Európskej lige, no chceme sa chopiť tejto šance v Európskej konferenčnej lige. Túžime po ďalších veľkých dueloch,“ uzavrel Uche Agbo.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.