Úvod Správy Mládež Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Dorastenci vstúpili do novej sezóny

Prehľad výsledkov mládeže.

Po letnej prestávke sa postupne rozbiehajú aj mládežnícke súťaže. Do novej sezóny vstúpili naše dorastenecké výbery.

Starší dorastenci (U19) na úvod privítali Podbrezovú. V zápase padol jediný gól, žiaľ, do siete belasých. Tí doma podľahli 0:1 a šancu získať prvé body budú mať v druhom ligovom kole v Poprade.

Mladší dorastenci cestovali na pôdu Podbrezovej do Brezna. Mladší dorastenci do 17 rokov (U17) odohrali dramatický zápas so šťastným koncom. Belasí v úvode inkasovali, hneď vzápätí však po hlavičke Borisa Rusnáka vyrovnali, pričom gól pripísali napokon ako vlastný domácemu hráčovi. Zverenci Mariána Bochnoviča strhli víťazstvo na svoju stranu v druhom polčase, keď pridali ďalšie dva góly, a odviezli si všetky body za triumf 3:2.

Podobný priebeh mal duel belasej U16. Aj zverenci Attilu Illésa v úvode inkasovali, no presnými zásahmi Patrika Horvátha a Lucasa Benjamina Németha otočili skóre vo svoj prospech. Podbrezová v druhom polčase vyrovnala, no Lucas Benjamin Németh poslal belasých opäť do vedenia, ktoré v závere ešte Marko Bachna poistil štvrtým gólom.

Prehľad výsledkov belasej mládeže

1. kolo

ŠK Slovan – Železiarne Podbrezová 0:1 (0:0)

Zostava Slovana: Mikoláš – Homola, Kozák, Marušin, R. Slovák (90. Murár), Marko, Benko, Hreha (72. Schmidt), Záhon (60. Maroš), Lendel, Ivanics (60. Balko)

1. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 2:3 (1:1) – góly Slovana Husarčík, Hanzlovič (vl.), Duda (vl.)

Zostava Slovana: Spišák – Fronko, Spišiak, Arnold, Meliš, Murár (68. Šaulič), Jurišta, Gašpar (78. J. Slovák), Husarčík (83. Kozyk), Denko, Rusnák (68. S. Dornai)

Marián Bochnovič, tréner U17: „V prvom ligovom zápase sezóny v Podbrezovej sme vedeli, že nás čaká neľahký súper. Podbrezová hrala v rozostavení s tromi obrancami 3-4-3. Úvod nám nevyšiel, v desiatej minúte sme inkasovali gól po rýchlej akcii domácich. Po góle sme začali preberať iniciatívu, darilo sa nám získavať lopty pri napádaní rozohrávky súpera a z toho sme hrozili rýchlymi protiútokmi. Chýbala nám len lepšia finalizácia. Vyrovnať sa nám podarilo po rohovom kope Gašpara, keď dal gól hlavou Rusnák. Zlepšila sa aj prechodová fáza z obrany do útoku. Po polčase sme pokračovali v našej útočnej aktivite. Vyústením boli dva strelené góly do siete domácich - jeden po peknej kombinácii troch hráčov Gašpar-Jurišta-Husarčík, keď posledný menovaný nekompromisne zvnútra šestnástky zakončil. Tretí gól si dali domáci vlastný po dobre zahranom rohovom kope Gašpara. Po strate koncentrácii v našej obrane súper ešte znížil, ale výsledok sme si už ustrážili. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, ale bolo zaslúžené.“

1. kolo

Železiarne Podbrezová – ŠK Slovan 2:4 (1:2) – góly Németh 2, P. Horváth, Bachna

Zostava Slovana: Malovec – Polakovič, Červenka, Bachna, Švec, Kuchar (71. Lengyel), Holocsy, Kotúček (61. Kodhaj), Németh (68. Jarošinec), Rúsek (71. L. Horváth), P. Horváth (68. Kireth)

Attila Illés, tréner U16: „Do zápasu sme nevstúpili úplne ideálne a v desiatej minúte sme inkasovali. Problém nám robilo rozostavenie súpera vo formáte 3-4-3. Nezachytávali sme krajné vertikály, kde sme sa veľakrát sa dostávali do podčíslenia. Postupne sme do toho dostávali a začali sme ovládať hru. Pomerne skoro sa nám podarilo otočiť výsledok v náš prospech, keď po pekných akciách z kraja efektívne zakončil najprv Horváth a potom Németh. V druhom polčase sme boli dominantní, aj keď po našej chybe súper ešte dokázal vyrovnať. Po inkasovanom góle sme ožili a dostávali sme do veľkých šancí. Bola len otázka času, kedy pridáme ďalšie góly. Najprv Németh po peknej technickej strele dal na 3:2 v náš prospech a potom aj Bachna sa presadil hlavou po rohovom kope. Z pohľadu útočnej fázy som spokojný, aj keď z vytvorených šancí v druhom polčase sme mohli byť efektívnejší. Čo sa týka defenzívy, musíme byť kompaktnejší po strate lopty a agresívnejší v osobných súbojoch.“