Úvod Správy Mládež Belasá U16 zdolala aj Udinese

Belasá U16 zdolala aj Udinese

Pekný výsledok našich mladších dorastencov na medzinárodnom turnaji.

Počas víkendu sa naši mladší dorastenci v kategórii do 16 rokov (U16) predstavili na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji v rakúskom mestečku Ligist. Belasí obsadili v silnej konkurencii veľmi pekné tretie miesto.

Zverenci Attilu Illésa odohrali v základnej skupine štyri zápasy. S Wolfsbergerom remizovali na úvod 0:0, v druhom meraní síl zdolali Admiru Wacker 2:1. V treťom stretnutí nestačili na Rapid Viedeň, no záverečné víťazstvo nad poľským Rzeszówom 2:0 ich posunulo do semifinále. 

V semifinále tesne nestačili na Sturm Graz. Chuť si však napravili v súboji o tretiu priečku, v ktorom zdolali známy taliansky klub Udinese Calcio 1:0.

V desaťčlennej konkurencii tímov z Rakúska, Nemecka, Chorvátska, Talianska či Poľska obsadili naši mladíci skvelé tretie miesto.

„Zúčastnili sme sa na veľmi dobre organizovanom turnaji, kde sme odohrali 6 ťažkých zápasov s výbornými mužstvami. V skupine sme skončili na druhom mieste. V semifinále sme odohrali veľmi dobrý zápas so Sturm Graz a dovolím si tvrdiť, že sme boli lepším mužstvom. Žiaľ, nepremenili sme čisté gólové šance. V súboji o tretie miesto chalani zamakali z posledných síl a podarilo sa nám poraziť veľmi kvalitné mužstvo (Udinese Calcio). Počas turnaja sme podali veľmi dobré individuálne a kolektívne výkony. Chalani si zaslúžia veľkú pochvalu. Ďakujem klubu a všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli zúčastniť sa na veľmi kvalitnom turnaji,“ povedal tréner tímu Attila Illés.

Výsledky ŠK Slovan U16 na turnaji v Ligiste

Základná skupina

Wolfsberger AC – ŠK Slovan 0:0

Admira Wacker – ŠK Slovan 1:2 – góly Kotúček, Rúsek

Rapid Viedeň – ŠK Slovan 2:0

Stal Rzeszów – ŠK Slovan 0:2 – Horváth, Németh

Semifinále

Sturm Graz – ŠK Slovan 1:0

O 3. miesto

Udinese Calcio – ŠK Slovan 0:1 – Canolli

Slovan obsadil tretie miesto v konkurencii ďalších deviatich mužstiev: Rapid Viedeň, Sturm Graz, Udinese Calcio, Admira Wacker, Union Berlín, Stal Rzészow, Wolfsberger AC, GAK Juniors, NK Lokomotíva Záhreb

Slovan TV
Aktuálne novinky
Belasí sa vracajú do Bazileja.
Naši prípravkári herne i výsledkovo potešili na medzinárodných turnajoch.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.