Úvod Správy Niké liga Belasí naďalej lídrami súťaže

Belasí naďalej lídrami súťaže

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5.

ŠK Slovan v 5. kole Fortuna ligy zvíťazil v Poprade nad Liptovským Mikulášom 5:1. Po piatom kole sme lídrami ligovej tabuľky, na konte máme 12 bodov. Najbližšie nás čaká prvý duel play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA na pôde HŠK Zrinskij Mostar.

Vladimír Weiss st. urobil oproti štvrtkovému duelu s Olympiakosom desať zmien v zostave, kapitánsku pásku mal na rukáve Jurij Medveděv. Cez Poprad sa tesne pred zápasom prehnala prietrž mračien a aj keď v čase výkopu už dážď ustával, začalo sa na podmáčanom teréne. Belasí v 13. min využili svoju prvú väčšiu príležitosť. Lovat strieľal z ľavej strany a Sváček loptu vyrazil pred seba, kde bol Čavrič, ktorý ju dopravil do siete – 0:1. Liptovský Mikuláš mohol o päť minút vyrovnať, Kačerík mieril z dobrej pozície nad. Žiaľ, Liptákom sa to podarilo v 29. min, keď sa Popovič najlepšie zorientoval po centri z rohu a umiestnil loptu pod brvno – 1:1. Domáci sa po góle nadýchli, belasí sa naopak snažili chytiť. V 36. min sme mohli opäť viesť, keď Hrnčár strieľaným centrom hľadal pred bránou Mustafiča, ktorému však koncovku sťažil brániaci hráč. Na opačnej strane hlavičkoval Bedecs tesne vedľa. Rušné chvíle ešte prišli v závere polčasu. Najprv Sváček včasným vybehnutím zmaril Čavričov nájazd, následne Abena zachránil pri samostatnom úniku Kačeríka. Prvé dejstvo uzavrela naša tutovka. Hrnčár našiel krížnou loptou na zadnej žrdi Ramireza, ktorý však zblízka zakončil nad.

Belasí strhli zápas na svoju stranu v rozmedzí 53. – 56. minúty. Najprv sme sa ujali vedenia po peknej akcii, keď Mustafič kolmicou vysunul Šaponjiča, a ten prudkou strelou nedal Sváčekovi šancu – 1:2. V 56. min si Hrnčár na pravej strane narazil s Mustafičom, namieril na bránu a aj keď sa Sváček snažil, loptu už vyťahoval spoza bránkovej čiary – 1:3. Liptáci sa ešte raz nadýchli, Matoš zblízka zakončil vedľa a Jendrišekov pozdrav z diaľky si Trnovský postrážil. Belasí definitívne zlomili zápas v 71. min po krásnej akcii na jeden dotyk, na konci bola Lovatova prihrávka na Hrnčára, ktorý zakončil do odkrytej brány – 1:4. Zakrátko Hrnčár našiel centrom Medveda, ten zvnútra šestnástky nezakončil presne. Belasí si záver zápasu užívali a v 83. min pridali ďalší gól, keď Zmrhal našiel oblúčikom Kucku, ktorý strelou z prvej prekonal Sváčeka - 1:5. Slovan si tak spod Tatier odniesol vysoké víťazstvo.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – ŠK Slovan Bratislava 1:5 (1:1) - hrali v Poprade

Góly: 29. Popovič - 13. Čavrič, 53. Šaponjič, 56. a 71. Hrnčár, 83. Kucka

Žltá karta: 43. Popovič (Liptovský Mikuláš)

Rozhodovali: Kráľovič – Kmec, Košecký

Návšteva: 1956 divákov

Liptovský Mikuláš: Sváček – Totka, Bielák, Bedecs, M. Nečas (78. Župa) – Popovič, Václavik, Gerát, Ďungel (64. Jendrišek) – Matoš (77. Diviš), Kačerík

Slovan: Trnovský – Medveděv, Abena (74. Križan), Voet, Lovat – Hrnčár, Agbo (64. Kucka), Mustafič, Čavrič (59. Green) – Šaponjič (74. Medved), Ramirez (59. Zmrhal)