Úvod Správy Európska liga Zatiaľ najlepšia atmosféra

Zatiaľ najlepšia atmosféra

André Green po odvete s Olympiakosom.

Zápas, na aký budeme ešte roky spomínať. Tehelné pole zažilo neskutočný európsky večer s mnohými krásnymi, no aj trpkými emóciami. Na konci sme zostali smutní, z tribún však znel pre belasých búrlivý potlesk. Naše mužstvo si ho rozhodne zaslúžilo.

„Je ťažké prijať takéto vyústenie zápasu. Aj v desiatich sme hrali veľmi dobre, bojovali sme zo všetkých síl. Výsledok sa nedostavil, no môžeme byť hrdí na to, ako sme sa na ihrisku prezentovali a ako sme hrali,“ vyhlásil André Green v pozápasovej mix-zóne.

Angličan bol aj v odvete jedným z našich dôležitých hráčov. V druhom predĺžení vyrovnal na 2:2 po peknom signáli zo štandardnej situácie. Gréci zrejme čakali, že Giorgi Čakvetadze bude strieľať, ten však zvolil oblúčik ponad múr do šestnástky. André Green loptu hlavou posunul Guramovi Kašiovi, ten mu ju hlavou vrátil a Green potom opäť hlavičkou namieril do siete.

Na štadióne v tej chvíli vypukla obrovská eufória. Obrovská škoda, že sme na konci neuspeli v rozstrele a z postupu do play-off sa radoval Olympiakos. Doma sme tak v tejto sezóne v pohárovej Európe ešte nevyhrali. „Neviem, prečo to tak je. To najmenej, čo môžeme spraviť, je pokračovať v tom, čo sme ukázali proti Olympiakosu. Hrali sme dobre, predviedli sme dobrý futbal, no žiaľ, bez želaného výsledku,“ smútil anglický futbalista.

Viac než 18-tisícová návšteva vytvorila fantastickú kulisu. Fanúšikovia hnali belasých aj v ťažkých chvíľach za nepriaznivého stavu. Chvíle z deväťminútového nadstaveného času, keď sme si vynútili predĺženie, boli priam neskutočné.

„Atmosféra bola skvelá, ďakujeme všetkým fanúšikom. Dali nám obrovskú energiu. Bola to tá najlepšia kulisa, akú som tu dosiaľ zažil. Naši priaznivci si zaslúžia kredit za celozápasovú neúnavnú podporu. Skutočne sme si to užili, len škoda, že sme sa na konci nemohli spoločne tešiť,“ vyhlásil André Green.

Niet však času plakať nad nešťastným koncom. V nedeľu sa predstavíme v lige proti Liptovskému Mikulášu (hrá sa v Poprade) a budúci týždeň nás čaká úvodný duel v play-off Európskej konferenčnej ligy na pôde Zrinskij Mostar. Stále je o čo hrať.

„Táto prehra neotrasie našou motiváciou, skôr naopak. Veľmi chceme ísť ďalej a hrať takéto zápasy v skupine. Najprv myslíme v nedeľu na ligu, potom nás čaká Zrinskij. Určite to tam bude náročné, ale teraz sme ukázali, že dokonca aj v početnom oslabení môžeme hrať dobrý futbal proti každému. Ideme ďalej makať a verím, že sa dostavia aj výsledky,“ uzavrel André Green.

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Spoznali sme potenciálneho súpera v 2. kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Spoznali sme nášho súpera v prvom kvalifikačnom kole Ligy majstrov.
Vstupenka na zápas bude platiť aj ako lístok na MHD.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.