Úvod Správy Európska liga Bude to náročné, no prijímame výzvu

Bude to náročné, no prijímame výzvu

Myenty Abena pred odvetou s Olympiakosom.

Belasí sa od hneď od pondelka rána začali pripravovať na odvetu s Olympiakosom. V mužstve vládne plná koncentrácia a spoločná túžba pobiť sa s rekordným gréckym šampiónom o postup do play-off. Vstupenky na odvetu sú ešte dostupné online prostredníctvom Ticketmedia.sk.

Z prvého stretnutia v Grécku sme si priniesli sľubnú remízu 1:1. Od 63. minúty sme na štadióne Karaiskakis viedli po góle Andrého Greena, Olympiakos vyrovnal v 86. minúte po hlavičke El-Arabiho, ktorý zužitkoval center Valbuenu z rohového kopu.

Pred odvetou je tak doslova všetko otvorené. „Každý zápas je úplne iný, môže sa v sekunde zmeniť jedným dobrým či zlým rozhodnutím. Čaká nás úplne nový duel, v ktorom začíname prakticky od nuly. Preto si musíme zachovať plnú koncentráciu a vnímať, akému súperovi čelíme,“ povedal Myenty Abena.

Na druhej strane, každý pohárový dvojzápas má svoj vlastný priebeh a vývoj. Na úvod proti Batumi nám lepšie vyšla odveta než prvý zápas, s Ferencvárosom to bolo naopak. Veríme, že teraz zvládneme aj domáci duel. „Je normálne, že analyzujeme prvý zápas, pretože nejaké vzorce z hry sa vždy vrátia. Neopakujú sa doslovne, pretože sa neustále menia, no niečo býva podobné. Musíme sa však pripraviť doslova na všetko a na akékoľvek neočakávané okolnosti. Ako som už spomenul, stať sa môže čokoľvek,“ skonštatoval náš stredný obranca.

V našej hráčskej kabíne vládne zdravé odhodlanie. Všetci si uvedomujeme silu Olympiakosu, no naša túžba postúpiť do play-off druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže je veľká. „Olympiakos má veľmi dobrý tím so zaujímavými a kvalitnými hráčmi, nepríjemné skúsenosti máme z tohto i minulého roka s útočníkom El-Arabim i výborne technicky vybaveným Valbuenom. Pozor si však musíme dať na celé ich mužstvo. Bude to náročné, no prijímame túto výzvu. Na ihrisku sa pobijeme o výsledok, ktorým by sme dosiahli to, po čom túži celý klub vrátane nás a fanúšikov,“ pokračoval surinamský reprezentant.

Hráči sa tešia na atmosféru, v predaji zostáva necelých 2500 vstupeniek. „Pre takéto zápasy hráme futbal. Energiu z hľadiska cítime na ihrisku. Tešíme sa na ľudí, spoločne urobíme všetko pre úspech,“ uzavrel Myenty Abena.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Naše ženy zvládli dva zápasy na ihriskách súperiek.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.

Neprehliadnite

Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.
Ponúkame vám zvýhodnený balíček na Európsku konferenčnú ligu.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.