Úvod Správy Niké liga Dobrý ligový zápas

Dobrý ligový zápas

Názory trénerov po zápase 4. kola Fortuna ligy 2022/23 ŠK Slovan Bratislava – MFK Skalica (3:0).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Po takom ťažkom zápase ako vo štvrtok bolo jasné, že musím dať šancu viacerým hráčom. Nenazýval by som ich členmi širšieho kádra či náhradníkmi, sú to hráči, ktorí musia bojovať o základnú zostavu. Dnes hral výborne Uche Agbo, ktorý sa pýta do základu aj pre Európu, takto si to nejako predstavujem. Výborne hrá Guram Kašia, pilier obrany, aj preto som ho dal od začiatku. Nechcel som zopakovať naraz dvoch mladých a menej skúsených Križana s Voetom, proti Michalovciam boli trochu vystrašení a úplne im to nešlo. Aj kvôli tomu som ´obetoval´ niektorých, ktorí hrali aj vo štvrtok, či už Jaromíra Zmrhala, Andrého Greena, Gurama Kašiu alebo Adriána Chovana. Myslím si, že to bol dobrý ligový zápas pred celkom slušnou kulisou na to, že je nedeľa podvečer. S tromi bodmi sme spokojní. Skalica hrala sympatický futbal, nebetónovala ako iní. Snažila sa byť nebezpečná, má hráčov ako Fábry či Haša, ktorí vedia prekvapiť.

Boli tam nejaké chybičky, ale futbal sa bez chýb nehrá. Chceli sme byť trochu efektívnejší. Cez prestávku som v kabíne hovoril, že potrebujeme unaviť súpera tým, že budeme silnejší na lopte, budeme si ju viac vážiť a otáčať hru. Čo sa týka penalty, je jasné, že sa to v takej rýchlosti ťažko rozhoduje, vyzeralo, že to bolo pred pokutovým územím. Napokon sme dali poisťujúci tretí gól a zápas sa viac-menej dohrával, prestriedal som unavených hráčov či tých, ktorých chcem šetriť na Olympiakos. Súperovi ďakujem za korektnú hru. Napriek tomu sme videli viacero vážnejších ošetrovaní. Aleksandar Čavrič má taký slabší otras, zle videl, preto som ho striedal, nie kvôli výkonu, ale kvôli otrasu. Má niečo s hlavou a šiel do nemocnice.

Až po konečnom hvizde som zistil, že Dunajská Streda remizovala v Podbrezovej. Je určite dobré byť na prvom mieste, nám to viac-menej velí taká povinnosť. Vždy musíme rešpektovať súperov, ligu sme začali zle prehrou v Podbrezovej, no verím, že aj v nej budeme úspešní.

V pondelok ráno máme tréning a už sa pozeráme na štvrtok a Olympiakos. Čaká nás ťažký súper, ktorý v prvom zápase nebol v takej pohode ako pred rokom, ale to sa stáva, a o to to bude možno ťažšie. Verím, že sa dobre pripravíme a budeme bojovať o postup. Rád by som ľudí pozval, aby nás prišli podporiť. Proti Ferencvárosu boli vynikajúci, žiaľ s nešťastným koncom, no dáme do toho všetko.“

Juraj Jarábek (tréner Skalice): „Ako nováčik sme hrali s najlepším mužstvom na Slovensku. Povedali sme si, že si to užijeme, a chlapci si to myslím si aj užívali. Odohrali veľmi slušný prvý polčas s dobrým vstupom do stretnutia. Škoda Baumgartnerovej šance, chýbalo možno viac odvahy. Chalani dobre plnili to, na čo sme ich upozorňovali, v bloku čakali na brejky. Od 30. minúty sme mali byť trošku silnejší na lopte, robili sme ľahké straty. Škoda gólu do kabíny po školáckej chybe, musím si to ešte pozrieť, no veľká škoda. Cez prestávku sme prestriedali, za stavu 0:1 sme vedeli, že Slovan bude pokračovať v nátlakovej hre. Zlom nastal pri situácii, keď šli Yao s Vlaskom dvaja proti jednému, mali sme z toho dať na 1:1. Toto proti Slovanu treba premeniť. Namiesto vyrovnania bolo hneď 0:2. Čo sa týka penalty, tak to sa stáva, nebol VAR, aj keď si myslím, že to bolo pred šestnástkou. Aj za stavu 0:2 sme s tým chceli niečo urobiť, otvorili sme hru, čo bola voda na mlyn Slovana. Napriek tomu to bolo sympatické, hrali sme a vyslali sme veľa streleckých pokusov, Fábry má takú kopaciu techniku, aby aspoň jeden z nich premenil. Hral sa futbal hore-dole pre diváka, celkovo to bol dobrý duel. Slovanu gratulujem k povinnému víťazstvu. Odohral skvelý zápas s Olympiakosom a verím, že to zvládne aj vo štvrtok, pretože má výborné mužstvo.“