Úvod Správy Ženy Nový tréner belasých hviezd Iskra: Ženský futbal je podceňovaný, chceme to zmeniť

Nový tréner belasých hviezd Iskra: Ženský futbal je podceňovaný, chceme to zmeniť

Aktuálne zo ženského tímu.

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava majú za sebou takmer celú letnú prípravu na novú sezónu s novým trénerom. Zdenko Iskra sa stal novým trénerom belasých. 

Belasé hviezdy chce nový kormidelník po nástupe do funkcie priviesť na popredné priečky. „Dozvedel som sa, že končí predchádzajúci tréner a keďže v minulosti som tu už pôsobil, mojím cieľom je pomôcť babám v najbližšej sezóne, pretože viem, že sa nenachádzajú v najlepšej situácii. O to viac by som sa chcel pričiniť o to, aby sme pozdvihli a doplnili tím. Verím, že sa dostatočne dobre pripravíme na novú sezónu,“ uviedol 31-ročný tréner, ktorý už v minulosti dve sezóny viedol dievčenský tím belasých do 19 rokov.

Na začiatku prípravy mal kouč na zraze k dispozícii väčšinu družstva. Prvý týždeň prípravy hodnotí veľmi pozitívne, napriek tomu, že je „veľmi krátke“. „Jediným negatívom je väčší počet zranených hráčok. Pracujeme na zlepšení regenerácie a domácej prípravy na tréningový proces. Dievčatá sú veľmi dobre nabudené, nastavené a nachystáme, preto si myslím, že je to na dobrej ceste,“ vyhlásil nový tréner belasých hviezd.

Ambície do prichádzajúcej sezóny sú vysoké. Iskra si to veľmi dobre uvedomuje. „Slovan má vždy tie najvyššie ciele. Chceme zabojovať o vrch tabuľky. Nebudem konkretizovať, o ktorú pozíciu, ale urobíme maximum, aby to bol čo najlepší výsledok a dobrá vizitka pre Slovan.“

Belasé hviezdy chcú v tejto sezóne urobiť krok vpred aj v propagácii ženského futbalu na Slovensku. „Ženský futbal je na Slovensku celkovo trochu podceňovaný a vníma ho menej ľudí. V posledných dvoch, troch rokoch sa to už zlepšuje a ide to do popredia. Spolu s novým marketingovým oddelením v rámci ženskej sekcie sa pokúsime urobiť krok naviac, aby sa to dostalo do popredia a máme pripravené aj nejaké ďalšie aktivity,“ dodal Iskra.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.
Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.