Úvod Správy Európska liga Zostávame optimisticky naladení

Zostávame optimisticky naladení

Hlasy hráčov po prvom zápase s Olympiakosom.

Belasí odohrali vo štvrtok večer veľmi dobrú partiu na štadióne favorizovaného Olympiakosu Pireus. Po góle Andrého Greena siahali po víťazstve, no aj remíza 1:1 predstavuje sľubnú pozíciu do domácej odvety.

Prinášame vám hlasy našich hráčov po zápase v Aténach.

André Green: „Je škoda, že sme zápas nedotiahli do víťazného konca. Na druhej strane, hrali sme na naozaj ťažkom mieste s kvalitným súperom. Máme výsledok, po ktorom môžeme veriť v postup. Myslím si, že sme nielen v defenzíve, ale celkovo ako tím boli dobre pokope, držali sme spolu. Som si istý, že to počas sezóny bude ešte lepšie. Musíme zostať pozitívni, aj keď je fakt škoda, že sme neudržali náskok, víťazstvo by pre nás predstavovalo obrovský impulz. Pozitívna energia tam však stále je. Verím, že môžeme vyhrávať takéto zápasy, a chceme to ukázať už budúci štvrtok doma v odvete. Mne sa na pozícii útočníka hralo dobre, som rád kdekoľvek na ihrisku a snažím sa vždy odviesť pre tím maximum. Záleží mi na každej minúte a teším sa, že som mužstvu pomohol gólom.“

Lukáš Pauschek: „Myslím si, že podľa priebehu a toho, ako sme hrali, sme si možno zaslúžili viac. Ak by však niekto pred zápasom povedal, že sa to skončí 1:1, brali by sme to všetkými desiatimi. Stále sme len v polčase, čaká nás domáca odveta, ktorá rozhodne. Aj s ohľadom na priebeh sme mali na víťazstvo. Vytvorili sme si šance, vpredu sme boli nebezpeční, škoda, že sme nedali viac než gól. Potom sme hlúpy dostali, no musíme zostať pozitívni, ak budeme negatívni, nemôžeme byť úspešní. Sme len v polčase a ideme ďalej.

Ako obrancu ma teší, že sme Olympiakos nepustili do veľa šancí, no nie je to len o obrancoch. Vždy je to zásluha celého tímu, sme tam desiati plus brankár. Všetci bránime aj útočíme. V zápase som sa cítil dobre, cítili sme, že sa s nimi dá hrať futbal. Akonáhle sme si dali loptu na zem a snažili sme sa kombinovať, pohybovali sme sa a ukazovali sme sa, dokázali sme ich vykombinovať a dostať sa do šance. Musíme byť odvážni a nebáť sa hrať po zemi, pretože vieme hrať kombinačne.“

Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.