Úvod Správy Juniori Belasí mladíci v II. lige naďalej stopercentní

Belasí mladíci v II. lige naďalej stopercentní

ŠK Slovan Bratislava B – SLAVOJ Trebišov 2:1.

Belasá rezerva v nedeľu privítala v treťom kole II. ligy súpera z Trebišova. Zverenci Vladimíra Gálu nadviazali na víťazstvá nad Petržalkou a Žilinou, a aj po treťom kole sú lídrami druhej najvyššej súťaže.

Belasí mladíci vstúpili do stretnutia výborne a už po jedenástich minútach sa ujali vedenia. Hornyák využil zaváhanie brániaceho hráča, prešiel po pravej strane a prihral do stredu Božikovi, ktorý trafil presne – 1:0. Trebišov sa ešte do polčasu snažil o vyrovnanie, no hostia buď nemierili presne, alebo brankár Hrdina dobre zasiahol.

Slovanisti pridali v 65. minúte dôležitý druhý gól, a to po krásnej akcii. Nikitin zbehol po ľavom krídle a dal pod seba Schlossárovi, ktorý z hranice šestnástky trafil parádne k pravej žrdi – 2:0. Belasí mohli zasadiť Trebišovu pomyslené ´K.O.´, no hlavičke Raduloviča-Veličkoviča chýbali milimetre. Ešte to teda bola dráma. Trebišov znížil po hlavičke Kovalčina a vsadil všetko na ofenzívu. V závere prežili belasí kritický moment, keď Ikugar zakončil z bezprostrednej blízkosti, no Hrdina dobre zasiahol.

Belasá juniorka má po troch kolách ako jediná na konte plný počet 9 bodov, pričom všetky duely vyhrala so skóre 2:1. Najbližšie sa belasí predstavia v Dubnici nad Váhom, kde sa bude hrať v sobotu 6. augusta o 17:00.

„Od začiatku sme boli dobre organizovaní, vedeli sme o silných stránkach Trebišova. Hrali sme trpezlivo a čakali sme na chybu súpera. Ujali sme sa vedenia, keď Hornyák získal loptu a Božik svoju šancu premenil. Trebišov mal v týchto fázach hernú prevahu a vytváral si šance, kým my sme nedokázali podržať loptu. Výborne sme však pracovali v defenzíve, kde sa nám podarilo vyriešiť útočné snahy súpera. Po prestávke sme mali lepšie držanie lopty a lepšiu prechodovú fázu,  Schlossár z jednej takejto akcie predviedol svoje technické zručnosti a krásnou strelou zvýšil na 2:0. V závere zápasu sme sa dostali pod tlak, Trebišov znížil, no dobrou taktickou hrou sme získali ďalšie cenné tri body. Všetci hráči nechali na ihrisku všetky sily a schopnosti, predviedli výborný kolektívny výkon. Tieto tri body sme si určite zaslúžili,“ zhodnotil tréner tímu Vladimír Gála.

ŠK Slovan Bratislava B – SLAVOJ Trebišov 2:1 (1:0)

Góly: 11. Božik, 65. Schlossár – 80. Kovalčin

Žlté karty: 64. Antálek, 66. Koseček, 82. Schlossár, 90. Habodasz – 6. Špak, 58. Danko, 62. Rokyta, 79. R. Begala, 86. Sitarčík, 90. P. Kolesár

Rozhodovali: Kolofík – Tokoš, Juhos

Návšteva: 110 divákov

Slovan: Hrdina – Radulovič-Veličkovič, Antálek, Habodasz, Tóth – Hornyák – Nikitin (90. Baláž), Kušnír (90. Koprna), Schlossár, Koseček (78. Mičák) – Božik (70. Čiernik)

SLAVOJ: Ikuepamitan – M. Kolesár, Matta, Špak, Rokyta, R. Begala, Sitarčík, Sanusi (67. Kovalčin), P. Kolesár, Danko, Ikugar

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.