Úvod Správy Niké liga Štvorgólový obrat belasých

Štvorgólový obrat belasých

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:2.

ŠK Slovan v 3. kole Fortuna ligy 2022/23 zvíťazil nad Michalovcami 4:2. Belasí po polčase prehrávali 0:2, no prestávke však štyrmi gólmi otočili priebeh stretnutia. Po dnešných výsledkoch a nekompletnom programe tretieho kola sme poskočili na čelo tabuľky.

Belasí začali oproti stredajšiemu zápasu s Ferencvárosom vo výrazne pozmenenej zostave, v ktorej zostal len Giorgi Čakvetadze. Nášmu mužstvu však nevyšiel vstup do stretnutia a prvý polčas vo všeobecnosti. Prehrávali sme po ňom 0:2, keď za hostí skórovali Kanu a Pena.

Vladimír Weiss st. zrealizoval cez prestávku štyri zmeny. Belasí si postupne vytvorili tlak, ktorý bol po hodine hry odmenený kontaktným gólom Barseghjana, ktorý zužitkova krížnu prihrávku Lovata. Súpera sme definitívne zlomili v záverečnej 20-minútovke. Green sa v 72. minúte dobre zorientoval v šestnástke a presnou strelou vyrovnal – 2:2. V 84. minúte sme dokonali obrat, keď Agbo po skrumáži v šestnástke namieril do siete a strelil mimoriadne dôležitý gól - 3:2. Následne sme prežili šancu hostí, a v závere ešte stopér hostí Jeřábek tečoval strelu Šaponjiča do vlastnej siete.

ŠK Slovan Bratislava – MFK Zemplín Michalovce 4:2 (0:2)

Góly: 60. Barseghjan, 72. Green, 84. Agbo, 90. Jeřábek (vl.) – 9. Kanu, 45. Pena