Úvod Správy Fanúšikovia Odkaz fanúšikom: Fandite Slovanu a nenechajte sa vyprovokovať

Odkaz fanúšikom: Fandite Slovanu a nenechajte sa vyprovokovať

Výzva smerom k fanúšikom.

Blíži sa veľký zápas. Slovan už v stredu večer vyzve na Tehelnom poli v odvete 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov maďarského šampióna Ferencváros. Belasí to majú po víťazstve 2:1 v Budapešti dobre rozohrané, no stále sme len v polčase.

Streda bude výzvou nielen pre hráčov a celý klub, no aj pre fanúšikov. Marketingový riaditeľ Tomáš Straka v rozhovore zodpovedal otázky, ktoré zaujímajú vás všetkých. 

Fanúšikovia Slovana a celé Slovensko sa už teší na odvetný zápas s Ferencvárosom. Bude Tehelné pole vypredané?

My veríme, že áno. Aktuálne je predaných vyše 20 500 vstupeniek a v predaji zostáva už len posledná necelá tisícka vstupeniek.

Aká bude maximálna kapacita štadióna na tento zápas?

Z bezpečnostných dôvodov sme museli niektoré sedadlá v sektoroch vyblokovať, a teda o tieto miesta sme museli znížiť kapacitu. Maximálna kapacita na tento zápas teda bude 21 500 divákov.

Mnohí fanúšikovia sú sklamaní, že štadión ešte nie je vypredaný. Kde hľadať príčinu?

Hneď po žrebe sme sa snažili čo najlepšie pripraviť na alternatívu v podobe Ferencvárosu z pohľadu predaja vstupeniek. Nastavili sme uzamknutý predaj, ktorý je pre mnohých možno komplikovaný, avšak práve vďaka nemu bude v stredu na Tehelnom poli 95 % fanúšikov, ktorí budú držať palce Slovanu. Nebude sa opakovať situácia z roku 1992, keď fanúšikovia Ferencvárosu doslova zaplavili Tehelné pole a v domácich sektoroch sa premiešali s priaznivcami Slovana. Keďže mnohí fanúšikovia sa nedokážu dostať k unikátnemu kódu na nákup vstupeniek, trvá vypredanie štadióna výrazne dlhšiu dobu než pri bežnom otvorenom predaji. Je nám veľmi ľúto, že mnohí fanúšikovia z celého Slovenska, ktorí sa chceli dostať na tento zápas, nemajú unikátny kód. Veríme, že pochopia, prečo sme zvolili uzamknutý predaj. Bezpečnosť totiž musí byť na tomto zápase prvoradá.

Snažia sa fanúšikovia kontaktovať klub a získať tak unikátne kódy?

Čelíme obrovskému náporu telefonátov. Nedokážeme vybaviť všetky telefonáty a nedokážeme odpovedať na všetky e-maily od fanúšikov. Ospravedlňujeme sa im, ale jednoducho nestíhame. Unikátne kódy na nákup vstupeniek sme rozoslali tým fanúšikom, ako sme si to naplánovali, a ďalšie kódy neposkytujeme. Nedokážeme si totiž cez telefón alebo e-mail overiť, či sa jedná o fanúšika, ktorý má dobrý úmysel prísť podporiť náš klub, alebo nebodaj zlý úmysel získať kód pre nákup vstupeniek pre rizikových fanúšikov priamo z Budapešti, z iných oblastí Maďarska či z južných regiónov Slovenska.

Budú si môcť fanúšikovia kúpiť vstupenky v deň zápasu na pokladnici štadióna?

Pokladnica je otvorená ešte dnes a zajtra od 15:30 do 20:00. Ak nebude do stredy vypredané, tak predaj vstupeniek v deň zápasu bude prebiehať už iba on-line. Pokladnica bude z bezpečnostných dôvodov v deň zápasu zatvorená.

Ako sa klub pripravuje z hľadiska organizácie a bezpečnosti na tento zápas?

Štadión bude maximálne zabezpečený zvýšeným počtom členov usporiadateľskej služby v súčinnosti s Políciou SR. Brány otvoríme už 2 hodiny pred výkopom a vopred vyzývame fanúšikov, aby prišli oveľa skôr než na akýkoľvek iný zápas, pretože Tehelné pole zažije obrovský nápor fanúšikov a zároveň aj viacstupňové bezpečnostné kontroly. Presun našich fanúšikov po Bajkalskej ul. a Vajnorskej ul., v okolí obchodného centra VIVO i plavárne Pasienky bude z dôvodu bezpečnostných opatrení Polície SR obmedzený. Preto odporúčame vyhnúť sa tejto oblasti. Priaznivci Slovana budú mať príchod zabezpečený od Kalinčiakovej ulice, ako je námestie štadióna.

Čo znamenajú viacstupňové bezpečnostné kontroly?

Fanúšik sa bude musieť pri prvej kontrole preukázať platnou vstupenkou, kde bude skontrolované jeho meno a priezvisko na vstupenke oproti preukazu totožnosti. Upozorňujeme, že ak sa meno a priezvisko uvedené na vstupenke nebude zhodovať s preukazom totožnosti, usporiadateľská služba nebude môcť  návštevníka vpustiť dnu. Po prvej kontrole bude fanúšika čakať druhá kontrola na turniketoch, kde ho turniket v prípade platnej vstupenky vpustí dnu a zaznamená jeho biometrické údaje (tvár). Následne prebehne tretia kontrola, a to osobná prehliadka zameraná na zakázané predmety (pyrotechnika, zbrane, nebezpečné predmety). Upozorňujeme fanúšikov, že nie je možné na štadión vnášať ani nápoje a jedlá. Občerstviť sa budete môcť v bufetoch na štadióne. V bufetoch je možné platiť výhradne bezhotovostnou platbou alebo cash-less kartou.

Na čo sa môžu fanúšikovia v stredu tešiť?

Okrem toho najdôležitejšieho a to samotného zápasu sa môžu tešiť na tradičnú predzápasovú show. Chceme ich vyzvať, aby minimálne 30 minút pred zápasom boli na svojich miestach. Hráči už pri rozcvičke potrebujú cítiť vašu podporu. Po odchode hráčov z rozcvičky s radosťou privítame na trávniku Tehelného poľa legendárneho fanúšika Dana Antošíka. Následne spolu s vami náš moderátor Jakub predstaví základnú jedenástku Slovana, no a potom sa štadión rozozvučí klubovou hymnou Slovana. Všetci fanúšikovia budú mať na sedadlách časť celoštadiónového chorea, ktoré pripravuje C-sektor. Choreografiu zo sedadiel prosím zdvihnite pri nástupe hráčov.  

Čo by chcel klub odkázať na záver našim fanúšikom?

Aby boli od prvej až do poslednej minúty ozajstným dvanástym hráčom Slovana. Aby sa vo veľkom pridali k sektoru C, ktorý bude určite veľmi hlučný. Aby sa ostatné tribúny vo veľkom pridali k chorálom a hnali našich vpred. Hráči budú potrebovať obrovskú podporu a to za akéhokoľvek vývoja zápasu. No a čo je veľmi dôležité, aby sa absolútne nenechali vyprovokovať. Aby sa vykašľali na históriu, politiku a pod., pretože akýmkoľvek takýmto prejavom v konečnom dôsledku len ublížia našim hráčom, klubu a všetkým fanúšikom Slovana. Klub a jeho fanúšikovia budú v tomto zápase veľmi sledovaní nielen celou verejnosťou a médiami, ale v neposlednom rade aj zástupcami UEFA. A akýkoľvek urážlivý transparent alebo národnostný pokrik voči súperovi bude veľmi dôrazne potrestaný aj prípadným zatvorením štadióna. Aby taktiež nevhadzovali poháre, či iné predmety na trávnik. Všetci sme v tom spoločne a chcel by som vás všetkých poprosiť, aby ste na to mysleli. Chcel by som vás všetkých poprosiť, že ak sa vedľa vás predsa len nájde niekto, kto bude mať takýto zámer, prosím upozornite ho, že aj kvôli nemu nám UEFA bez problémov môže na ďalšie zápasy zatvoriť štadión. No a už teraz vieme, že minimálne dva krát budeme hrať ešte doma európsky zápas. Ďakujeme všetkým a v stredu SLOVAN, DO TOHO!

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Ponúkame exkluzívny zážitok pre vaše deti.
V rozmedzí troch dní nás čakajú dva domáce zápasy.
Milan Borjan po víťazstve v Trenčíne.

Neprehliadnite

ŠK Slovan Bratislava si pripravil pre fanúšikov exkluzívne novinky z kolekcie adidas 2024.
Na čo sa môžeme tešiť vo štvrtok večer?
Unikátne kódy ste obdržali prostredníctvom newslettra.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.