Úvod Správy Liga Majstrov Weiss: Som hrdý a šťastný, no sme len v polčase

Weiss: Som hrdý a šťastný, no sme len v polčase

Názory trénerov po prvom zápase 2. kola kvalifikácie Ligy majstrov 2022/23 Ferencváros – ŠK Slovan Bratislava (1:2).

Vladimír Weiss st. (tréner Slovana): „Dosiahli sme veľké víťazstvo, no sme len v polčase. Po výkone v Podbrezovej či s Batumi nám málokto veril. Toto mužstvo však má kvalitu, čo dnes aj ukázalo. Verím, že pri dobrej koncentrácii a ak budeme všetci zdravotne v poriadku, môžeme postúpiť. Nebude to však ľahké, je to len polčas. Ferencváros má výborný tím s výborným trénerom, odveta bude určite napínavá. Futbal bol vynikajúci z oboch strán a pred fantastickým publikom, vrátane našich fanúšikov. Bol by som veľmi rád, ak by to bolo fair-play a všetko v rámci miery v poriadku aj u nás doma. Aby sa hral futbal a písalo sa o futbale. Som šťastný a zároveň unavený. Dnes môžem povedať, že som hrdý na to, čo tím predviedol s takýmto výborným súperom.

„V prvom polčase sme výborne vykrývali priestory, v rozstavení 3-4-3 či 3-4-2-1 sme sa na to pripravovali prakticky tri dni. Skúšali sme to v prvom polčase v Podbrezovej, no títo hráči sú takticky vyspelejší a vychádzalo nám to. Boli sme nebezpeční aj smerom dopredu, nevyužili sme obrovskú šancu. Ferencváros hral tak ako sme mu dovolili, v druhom polčase sa ujal vedenia. Šiel som do rizika a prestriedal som, zmenil som systém a poslal som ofenzívnych hráčov, ktorí výborne zasiahli. Striedal som Vlada (Vladimír Weiss ml., pozn. red.), keďže 4 dni netrénoval, mal problémy so svalom a po Batumi bol totálne vyčerpaný. Všetci hráči podali vynikajúce výkony, či stred poľa, vpredu, obrana, brankár. Podali sme komplexný výkon, mali sme šance ešte na viac gólov, no mohli sme aj dostať, v závere súper trafil žrď. Za bojovnosť sme si to zaslúžili. Stále sme však len v polčase. Verím, že Tehelné pole bude o týždeň po dlhej dobe plné a fantastická atmosféra nás poženie k úspechu.“

Stanislav Čerčesov (tréner Ferencvárosu): „Futbal niekedy píše odlišné príbehy, než aké by ste si predstavovali. Okrem prvých piatich minút zápasu som však môžem vysloviť spokojnosť s naším výkonom. Dokázali sme si vytvoriť veľa šancí, loptu sme mali častejšie na kopačkách, Slovanu dvakrát pomohla bránková konštrukcia. Dnes ním to nevyšlo, no zápas si dobre zanalyzujeme. Stále verím, že môžeme postúpiť, je to v našich rukách.“