Úvod Správy Liga Majstrov Už to bude len lepšie

Už to bude len lepšie

Giorgi Čakvetadze sa teší na zápas v rodnej krajine.

Belasí v utorok ráno naberú smer Gruzínsko. V stredu večer ich na pobreží Čierneho mora čaká odveta dvojzápasu 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s gruzínskym šampiónom Dinamo Batumi. Giorgi Čakvetadze sa teší na zápas vo svojej rodnej krajine a verí v úspešný výsledok.

Dvadsaťdvaročný ofenzívny futbalista zasiahol do domáceho zápasu a hneď ukázal, čím môže byť pre Slovan cenný. V priebehu niečo viac než polhodiny ukázal niekoľko zaujímavých ofenzívnych ťahov. „Prvý štart bol pre mňa náročný, pretože som predtým trénoval s tímom len dva dni. Nebol som ešte úplne v stopercentnej forme. Myslím si, že po ďalších tréningoch s mužstvom to bude aj v mojom podaní lepšie než naposledy, a to aj po fyzickej stránke. V novom klube sa chvíľu potrebujete adaptovať na  spoluhráčov a zvyknúť si. Zatiaľ sa mi to darí a verím, že budem každým dňom lepší,“ povedal gruzínsky reprezentant na margo svojho debutu. V novom klube sa inak cíti veľmi dobre a teší sa na ďalšie výzvy.

„Chalani ma prijali veľmi dobre. V mužstve sa cítim dobre, rovnako Bratislava je veľmi pekná. Samozrejme, v prvom rade som tu pre to, aby som hral čo najlepšie za Slovan. Nemyslím na nič iné len na to, ako prejsť cez Batumi,“ doplnil Čakve, ako znie jeho prezývka.

Gruzíncov v belasom drese čaká špecifická cesta domov. V Batumi síce aktuálne nevládnu tropické teploty, no vlhkosť vzduchu sa šplhá k deväťdesiatim percentám. „Osobne to vnímam úplne normálne. Mali by sme sa koncentrovať len na zápas a neriešiť počasie ani nič iné naokolo. Vieme, že bude vypredané, no z búrlivej atmosféry môžeme vyťažiť aj my. Čaká nás náročný duel a sme si dobre vedomí, že ten, kto vyhrá, postúpi ďalej. My urobíme na ihrisku všetko pre to, aby sme boli víťazmi my.“

Giorgi Čakvetadze má len 22 rokov, no nesie si so sebou zaujímavý futbalový príbeh. V roku 2017 prestúpil do Gentu, pričom sa oňho zaujímali aj kluby z Premier League či Bundesligy. Na jeseň 2018 štyrmi gólmi výrazne prispel k tomu, že Gruzínci vyhrali svoju skupinu v Lige národov a prebojovali sa do neskoršej baráže o postup na majstrovstvá Európy.

Po tom, ako ho v Gente potrápili zranenia, prišiel do Slovana Bratislava s veľkou chuťou do futbalu. „Nechcem sa k tomu vracať, pozerám sa len dopredu. Dôležité je, že som zdravý a fit. Teším sa na pôsobenie v Slovane a verím, že spoločne dokážeme dobré veci. Momentálne sa pozerám len na jeden cieľ – postúpiť cez Batumi,“ uzavrel Giorgi Čakvetadze.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Kemp sa uskutoční 1. – 5. júla 2024 vo futbalovom areáli Akadémie ŠK Slovan Bratislava.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Na otvorení sa zúčastnili ôsmi naši hráči i funkcionári.

Neprehliadnite

Vydražte si dresy a pomôžte dobrej veci.
Permanentky na novú sezónu 2024/25.
Pozývame vás na Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.