Úvod Správy Prípravné zápasy V Brne debuty dvoch posíl a remíza po góle zo záveru zápasu

V Brne debuty dvoch posíl a remíza po góle zo záveru zápasu

FC Zbrojovka Brno - ŠK Slovan Bratislava 2:2.

ŠK Slovan v prípravnom zápase remizoval v Brne 2:2. Premiéru v belasom drese zažili letné posily Juraj Kucka a Eric Ramirez. Kuco trafil v prvom polčase žrď, Ramirez sa presnou hlavičkou dočkal gólového debutu. Náš druhý presný zásah strelil v závere Jaromír Zmrhal, ktorý vyrovnával na 2:2. Najbližšie nás čaká duel 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov s Dinamo Batumi, ktorý odohráme v stredu 6. júla o 20:30 na Tehelnom poli.

Ramirez bol už po pár desiatkach sekúnd blízku ku gólu, no jeho prudkú strelu vytesnil Berkovec na roh. Brno pohrozilo dvomi akciami z ľavej strany, Chovan zasahovať nemusel. Barseghjan následne vystrelil z diaľky, lopta preletela tesne nad brvnom. V 22. min sme sa mohli dostať do vedenia. Kucka pri napádaní získal loptu, potiahol ju po pravej strane a jeho tečovanú strelu zastavila žrď. Kucka bol aktívny, pri svojom ďalšom pokuse tesne minul bránu. Belasí sa dočkali v 34. min, keď Vernon centroval z ľavej strany a Ramirez hlavičkou z päťky umiestnil loptu k žrdi – 0:1. Žiaľ, náskok vydržal len tri minúty. Po páde útočníka Brna v našej šestnástke ukázal rozhodca na biely bod a Hladík premenil penaltu – 1:1. Nasledovali ďalšie rušné chvíle. Barseghjan zakončil svoj prienik strelou do stredu brány. Na opačnej strane Přichystal zakončil prudko zvnútra pokutového územia, Chovan pri ľavej žrdi bravúrne vyrazil. Musa následne po individuálnom prieniku netrafil odkrytú bránu. Prvý polčas uzavrel Hrnčár, ktorý mieril k žrdi, no Berkovec vyrazil.

Vladimír Weiss st. cez prestávku vymenil takmer kompletnú jedenástku, z prvého polčasu zostali na ihrisku Weiss ml. a Voet. Belasí prešli na systém s tromi strednými obrancami, na krajoch operovali Medveděv so Zmrhalom. Priebeh druhého dejstva výrazne ovplyvnila 57. min, keď Brno prekvapilo belasých rýchlou rozohrávkou a Musa zblízka zakončil pod brvno – 2:1. Nepríjemný bol aj následný pokus Fouseka, ktorý letel vedľa. Slovanisti sa po striedaniach Voeta a Weissa, ktorých nahradili Pauschek a Holman, vrátili k svojmu pôvodnému systému. V 74. min sme mali k dispozícii štandardku, no Holman namieril do stredu. Belasým sa v 82. min po peknej akcii podarilo vyrovnať - Holman našiel na ľavej strane Zmrhala, ktorý presne zakončil ponad brankára k bližšej žrdi - 2:2. V závere sa belasí ešte snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no ich snaha už ďalší gól nepriniesla. Domáci mali v nadstavenom čase ešte jednu veľkú šancu, Medveděv po hlavičke ratoval na bránkovej čiary. Brno a Slovan sa tak rozišli zmierlivo po remíze 2:2.

FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava 2:2 (1:1)

Góly: 37. Hladík (z 11 m), 57. Musa - 34. Ramirez, 82. Zmrhal

Brno:

I. polčas: Berkovec – Divíšek, Endl, Šural, Matejov, Texl, Blecha, Granečný, Musa Alli, Přichystal, Hladík

II. polčas: Berkovec - Granečný, Šural, Hlavica, Matejov, Fousek, Jambor, Falta, Ševčík, Musa Alli (58. Nečas), Řezníček

Slovan:

I. polčas: Chovan – Hrnčár, Kašia, Voet, Vernon – Kucka, Agbo – Barseghjan, Weiss, Green – Ramirez

II. polčas: Hrdina – Križan, Abena, Voet (63. Pauschek) – Medveděv, Mustafič (85. Lichý), Kankava (85. De Kamps), Zmrhal – Čavrič, Šaponjič, Weiss (70. Holman)