Úvod Správy Transfery Ramirez: Slovan vnímam ako šancu

Ramirez: Slovan vnímam ako šancu

Eric Ramirez a jeho slová po príchode do Slovana Bratislava.

Slovenský reprezentant so skúsenosťami zo Serie A i Premier League, perspektívny belgický stopér, druhý najlepší strelec našej ligy z predminulej sezóny a zároveň venezuelský reprezentant. Juraj Kucka, Siemen Voet, Eric Ramirez.

Slovan sa pred začiatkom nového ročníka posilňuje. V piatok večer bol predstavený Eric Ramirez, ktorého mohli fanúšikovia stretnúť aj na autogramiáde v OC CENTRAL. 

Venezuelský útočník sa vracia na Slovensko, kde zažil výborné futbalové roky. Na jar 2019 výrazne pomohol Senici k záchrane v lige. V sezónach 2019/20 a 2020/21 strieľal góly za Dunajskú Stredu. Celkom ich dal v našej lige 28. 

Počas uplynulého ročníka čelil väčšej konkurencii v Dyname Kyjev. Zahral si s ním v Lige majstrov, no nedostával taký priestor na aký bol zvyknutý. Jarnú časť strávil na hosťovaní v La Liga 2 v Sportingu Gijón.

Eric Ramirez sa vracia na Slovensko s jasnou túžbou. „Slovensko vnímam ako miesto, kde sa mi vždy darilo a cítil som sa tu dobre. Poznám ligu, hráčov, štadióny, mužstvá. Príchod do Slovana vnímam ako šancu. Chcem sa minimálne vrátiť na úroveň, na ktorej som herne i čo sa týka počtu gólov bol, keď som odchádzal do Dynama Kyjev. Túžim opäť strieľať góly a pomáhať nimi tímu. Cítim, že toto je opäť to správne miesto a čas,“ povedala naša posila. 

O tom, že 23-ročný útočník góly dávať vie, sme sa žiaľ aj sami presvedčili. Ešte v drese DAC proti Slovanu skóroval štyrikrát. Ani raz sa mu to však nepodarilo na Tehelnom poli. Na svoj prvý gól na najväčšom slovenskom štadióne tak čaká a veríme, že sa ho dočká čo najskôr.

„Na Tehelnom poli som sa vždy cítil dobre, aj keď som sem chodil ako hráč súpera. Nemal som to teda ľahké (úsmev). Štadión je však naozaj krásny. Toto je teraz môj domov, a urobím všetko pre belasé farby.“

Nie veľa hráčov môže povedať, že dalo gól Brazílii. Eric Ramirez však áno. Presne 8. októbra 2021 prekonal hlavou Alissona Beckera, jedného z najlepších svetových brankárov, ktorý na klubovej úrovni nosí dres Liverpoolu.

„Čo sa týka futbalu, tak toto bol môj najdôležitejší deň v živote. Brazília predstavuje obrovský pojem, má svetových hráčov. V mojej mentalite je, že sa bez ohľadu na to, proti komu hrám, snažím vždy využiť svoje silné stránky a skórovať. Snažím sa koncentrovať na to, čo je v tej chvíli podstatné, a neriešiť veci okolo. Koncentrácia je pre útočníka naozaj dôležitá.“

Eric Ramirez sa v piatok zvítal s novými spoluhráčmi i s fanúšikmi na autogramiáde. Teší sa z ich milého privítania a pozitívnych reakcií. „Teším sa na fanúšikov. Je to ten dobrý pocit, keď cítite, že vás niekde chcú a milo vítajú. Verím, že budeme navzájom šťastní,“ uzavrel 23-ročný útočník, ktorý prišiel na ročné hosťovanie s opciou na trvalý prestup.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.