Úvod Správy Prípravné zápasy Teší sa na bývalých spoluhráčov i rodinu

Teší sa na bývalých spoluhráčov i rodinu

Pre Jurija Medveděva bude dnešný zápas špecifický.

Jurij Medveděv dnes môže prvýkrát nastúpiť proti klubu, v ktorom vyrastal. V Plzni prešiel mládežníckymi kategóriami a bol súčasťou širšieho kádra A-mužstva, ktoré v sezóne 2014/15 získalo majstrovský titul.

Aj preto bude pre „Méďa“ dnešný duel s Viktoriou špecifický. „Veľmi ma potešilo, keď som sa dozvedel, že spolu hráme v príprave. Teším sa, zostali mi tam mnohí kamaráti, aj rodičia bývajú kúsok od Plzne. Odmalička som tam žil, čiže tam mám veľa priateľov,“ povedal 26-ročný obranca.

Jurij v roku 2015 zamieril z Plzne na hosťovanie do Sokolova, odkiaľ v roku 2017 viedli jeho kroky na Slovensko. Najprv do Senice, potom do Slovana Bratislava. Aj po siedmich rokoch nájde vo svojom materskom klube známe tváre. „Z vtedajšieho kádra tam zostali traja hráči – Jan Hejda, Radim Řezník a Václav Pilař, ktorý sa teraz do Plzne vrátil. Ešte si pamätám na Mareka Bakoša a Matúša Kozáčika, ktorí sú teraz v realizačnom tíme.“

Ako si náš obranca spomína na pôsobenie v drese úradujúceho českého majstra? „Ako sedemnásťročný som šiel do A-tímu. Každý deň som s nimi trénoval, čiže som bol v kádri, no zápasy som hrával za juniorku. Bolo ťažké dostať sa do zostavy prvého mužstva. Viktoria mala aj vtedy vysoké ambície, potrebovali vyhrávať jeden zápas za druhým a kupovali posily. Mladí hráči to nemali jednoduché." 

Pre belasých je dnešný duel predposlednou previerkou pred prvým súťažným zápasom sezóny. O osem dní na Tehelnom poli privítame gruzínskeho majstra Dinamo Batumi. „Vnímame, že prvý súťažný zápas sa blíži. Dnes sa chceme dobre pripraviť na Ligu majstrov a vyhrať. Určite to bude dobrá previerka, stretne sa slovenský majster s českým,“ vyhlásil Jurij Medveděv, ktorý by súčasné tropické teploty v príprave nemenil za opačný extrém v podobe zimnej prípravy a mrazivého počasia. „Každý z nás by bol radšej, ak by neboli tridsiatky, no nič s tým neurobíme. Stále je to lepšie než trénovať v zime a v rukaviciach,“ usmial sa český obranca, ktorý sa narodil v Kazachstane.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
V akej zostave dnes nastúpia belasí?
ŠK Slovan Bratislava B – MŠK Púchov 1:4.
Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.

Neprehliadnite

Vychutnajte si elektrizujúcu atmosféru na Tehelnom poli počas zápasu 3. predkola Európskej ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a Olympiakos FC.
ŠK Slovan Bratislava prehral s gréckym majstrom Olympiakosom Pireus v jedenástkovom rozostrele po remíze 2:2 v odvetnom zápase 3. predkola Európskej ligy. V play-off o skupinu Konferenčnej ligy si zmeriame sily s majstrom Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar.
André Green vás pozýva na odvetu s Olympiakosom.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.