Úvod Správy Reprezentácia Adam Hrdina a Martin Mišovič prispeli k víťazstvu slovenskej 19-ky

Adam Hrdina a Martin Mišovič prispeli k víťazstvu slovenskej 19-ky

Slovenská reprezentácia do 19 rokov si zahrá o postup na MS 2023.

V piatkovom zápase majstrovstiev Európy do 19 rokov Slovensko – Rumunsko (1:0) zasiahli do hry obaja nominovaní hráči zo Slovana Bratislava. Obaja mali podiel na tom, že Slováci zdolali Rumunov a postúpili do baráže o postup na MS 2023.

Adam Hrdina dostal prvýkrát šancu na šampionáte, a tej sa chopil naplno. Náš mladý brankár pôsobil istým dojmom a nepustil za svoj chrbát ani jednu loptu. Snáď najvážnejšiu situáciu musel riešiť ešte v prvom polčase, keď podržal Slovákov pri nepríjemnej skrumáži pred našou bránou. V premiére na ME vychytal čisté konto. „Bol som veľmi šťastný, že som dostal šancu. Urobil som maximum, aby som pomohol mužstvu. Tlak som si však nepripúšťal. Rumuni mali silné prechodové fázy, no pripravili sme sa na ich silné stránky,“ zhodnotil Adam Hrdina pre oficiálny web SFZ.

Martin Mišovič ako druhý slovanista v slovenskom výbere naskočil do hry v 60. minúte. Podarilo sa mu oživiť ofenzívnu hru Slovenska. Po jeho centri mal veľkú šancu Hollý, následne ešte Mišovič predviedol dva nebezpečné krídelné prieniky. Aj on mal veľký podiel na tom, že Slováci v závere zlomili Rumunov a zahrajú si o účasť na MS 2023.

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.