Úvod Správy Fortuna liga Kucka: Slovan je tá správna cesta

Kucka: Slovan je tá správna cesta

Slová Juraja Kucku z tlačovej konferencie.

Belasí vo štvrtok a piatok ráno zaplnili slovenský športový mediálny priestor. Správa o návrate Juraja Kucku na Slovensko sa v rámci športu stala číslom jeden. Niet divu – vracia sa jeden z pilierov novodobej éry slovenskej reprezentácie a futbalista, ktorý hral dlhé roky v Serie A či poslednú sezónu v Premier League.

Štvrtková tlačová konferencia teda pochopiteľne vyvolala veľký záujem zo strany médií. Prinášame vám ďalšie vyjadrenia Juraja Kucku, ktoré na nej odzneli.

„Je pre mňa veľmi pekný pocit vrátiť sa na Slovensko, kde sa všetko začalo. V Anglicku som sa rozhodol ukončiť zmluvu, úplne ma to tam nenapĺňalo čo sa týka kabíny, výsledkov a správania určitých ľudí. Myšlienkou bolo pokračovať niekde bližšie k Slovensku, no nemal som presne určené, kde. Nejaké veci boli rozpracované, ale nebolo to asi to, čo som hľadal, resp. chcel. Keď zašli rokovania so Slovanom do určitého štádia, tak som mal čím ďalej tým viac v sebe pocit, že toto je to, čo chcem. A že Slovan je tá správna cesta,“ povedal Juraj Kucka na margo rozhodovania o svojej futbalovej budúcnosti.

Tú napokon na radosť všetkých s belasým srdcom prepojil na dva roky so Slovanom. Jeho príchod je určite aj fanúšikovským lákadlom. Veď na Tehelnom poli uvidíte popri ďalších kvalitných hráčoch a reprezentantoch svojich krajín aj Vladimíra Weissa ml. a Juraja Kucku.

„My musíme ľudí prilákať našimi výkonmi, no nie je to o mne či jednotlivcoch. Sme v tom ako tím. Hrou na ihrisku chceme fanúšikov prilákať, aby ich bavilo sa na nás pozerať a chodili v čoraz väčšom počte. Potom môžeme spoločne tvoriť úspechy. Verím, že sa nám to podarí, ľudia na Slovensku si to zaslúžia.“

Ako už bolo spomenuté, v Slovane sa prvýkrát v klubovom futbale stretnú v jednom drese Juraj Kucka a Vladimír Weiss ml., ktorí sa dlhé roky poznajú z reprezentácie. A to všetko pod vedením Vladimíra Weissa st., ktorý oboch viedol na MS 2010 v Južnej Afrike.

Kuco dostal otázku, či ho počas rozhodovania o tom, kde bude pokračovať v kariére, presviedčal aj Vlado Weiss mladší. „Tak to sa nedá ani spočítať, že koľkokrát (smiech). S Vladom sme boli spolu dosť dlhú dobu na reprezentačnom zraze, stále som ho mal za chrbtom. Ešte aj v deň podpisu zmluvy mi písal. Bolo toho dosť,“ usmieval sa 35-ročný stredopoliar.

V belasom sa po 12 rokoch obnoví aj spojenie medzi Kucom a hlavným trénerom Vladimírom Weissom st. Mimochodom, takmer na deň presne pred dvanástimi rokmi zdolalo Slovensko na majstrovstvách sveta v poslednom zápase skupiny Talianov a postúpilo do osemfinále. Juraj Kucka vtedy odohral celý duel a prihrával Róbertovi Vittekovi na náš prvý gól.

„Tréner Weiss mi ako prvý dal šancu v slovenskej reprezentácii, pri ňom som začínal. Zažili sme spolu pár rokov, poznáme sa. Viem, aký je človek a profesionál. Vidím v tom len to najlepšie, myslím si, že to môže byť veľmi dobrá sezóna. Teším sa na spoluprácu s ním.“

Prvý súťažný zápas novej sezóny odohráme doma 6. júla o 20:30 s gruzínskym majstrom Dinamo Batumi. Úvodné ligové kolo je naplánované na 16. júla v Podbrezovej. Práve tam Kuco robil prvé kroky v mužskom futbale. „Teším sa na súboje s mojimi bývalými klubmi, či už Podbrezovou alebo Ružomberkom. Bude krásne nastúpiť tam, kde som vyrastal a vstupoval do veľkého futbalu,“ vyhlásil Juraj Kucka, ktorý dostal na naše mužstvo dobré referencie.

„Čím väčšia konkurencia, tým lepšie, pretože sa potom odovzdávajú lepšie výkony. Tak to má byť. Čo som počul od Vlada, tak partia je v Slovane veľmi dobrá, takže aj na to sa teším,“ povedal 93-násobný slovenský reprezentant, ktorý bude v belasom nosiť číslo 33. „Toto číslo som mal už v Ružomberku, aj keď nie od začiatku, pretože bolo obsadené. Je to moje šťastné číslo, pokiaľ sa dalo, tak som si ho vždy vybral. Ide so mnou celý život,“ uzavrel Juraj Kucka.

 

Slovan TV
Aktuálne novinky
Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po zápase 3. kola Slovnaft Cupu 2022/23 TJ Družstevník Malá Mača – ŠK Slovan Bratislava (0:7).
TJ Družstevník Malá Mača - ŠK Slovan Bratislava 0:7.
Priamy prenos z pohárového zápasu.

Neprehliadnite

Naše dievčatá zo ženského tímu belasých sa zúčastnili najväčšej športovej charitatívnej futbalovej exhibície Legendy Slovenska vs. Osobnosti Integrácie.
Futbalisti David Hrnčár a Martin Trnovský sa zúčastnili na podujatí Deň Tehelného poľa.
Základné školy, ktoré navštívili posledné domáce zápasy Slovana Bratislava v minulej sezóne súťažili o zaujímavé ceny v podobe vstupeniek na predstavenie do Slovenského národného divadla, vecné ceny od ŠK Slovan, či prehliadku štadióna Tehelné pole.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.