Úvod Správy Prípravné zápasy V druhej previerke s DAC

V druhej previerke s DAC

Belasí sa v stredu o 17:30 predstavia v Dunajskej Strede.

Letná príprava pokračuje svojím tretím týždňom. Belasí sa v nedeľu vrátili z Windischgarstenu a dnes absolvovali v domácich podmienkach dve tréningové jednotky. V stredu podvečer ich čaká druhý prípravný zápas, tentoraz s rivalom z našej najvyššej súťaže.

Slovan sa v stredu o 17:30 predstaví v Dunajskej Strede, konkrétne na MOL Akadémii. Z bezpečnostných dôvodov a po dohode klubov sa zápas odohrá bez prítomnosti divákov, pre našich fanúšikov však pripravujeme priamy prenos prostredníctvom Slovan TV.

Belasí sú od utorka takmer kompletní. S výnimkou Vernona De Marca, ktorý sa pripojí v stredu, sa vrátili všetci hráči, ktorí mali reprezentačné povinnosti. Tie má ešte stále brankár Adam Hrdina, ktorý je so slovenskou „19-kou“ na domácich majstrovstvách Európy.

„Aj do zápasu s Dunajskou Stredu pôjdeme so skupinou hráčov, ktorá trénuje od začiatku a bola k dispozícii aj proti Riedu. Reprezentanti majú počas tohto týždňa svoj program,“ skonštatoval asistent trénera Boris Kitka, ktorý priblížil aj zámer pred duelom s DAC v súvislosti so zaťažením hráčov. „Niektorí hráči možno absolvujú väčšiu záťaž než s Riedom, povedzme 60 minút. Času je málo a niektoré pozície nám pri zápasovej absencii reprezentantov chýbajú, preto budeme pri nich alternovať.“

Slovan i DAC sú v podstate v rovnakej fáze prípravy, oba tímy štartujú hneď začiatkom júla v kvalifikácii Ligy majstrov, resp. Európskej konferenčnej ligy UEFA. „Vzhľadom na skorý začiatok sme mali trochu problém so zháňaním súperov. Prioritne sme hľadali takých, ktorí hrajú vyššiu súťaž. Dunajská Streda nám prišla veľmi vhod aj logisticky. Čaká nás ambiciózny a dobrý súper,“ vyhlásil Boris Kitka.

V Dunajskej Strede v lete nastala zmena na trénerskom poste. Novým šéfom realizačného tímu sa stal Adrián Guľa, na Slovensku známy z pôsobení v Trenčíne a najmä v Žiline. „Adrián Guľa sa snaží vždy priniesť svoj štýl, v ktorom sa veľmi zameriava na aktívnu hru bez lopty. Každý tréner potrebuje čas. Možno však už nájde hráčom iné posty alebo nejako zmení systém. My sa v prvom rade pozeráme na to, aby nám zápas opäť ukázal, na čom ešte treba popracovať a v akej forme hráči sú. Už v podstate o dva týždne nás čaká veľmi dôležitý duel v kvalifikácii Ligy majstrov,“ pokračoval asistent Vladimíra Weissa st.

Aj preto je dôležité využiť každý jeden deň na maximum. „Máme zaužívaný model už z minulého leta. Reprezentanti sa pripájajú neskôr, mali toho dosť odohratého a potrebovali sme im nechať aj priestor na oddych. Krátky čas, ktorý nám zostáva, chceme využiť na čo najlepšiu prípravu. Potrebujeme, aby aj reprezentanti absolvovali aspoň časť z hrubej prípravy. Aj z tohto dôvodu sa počas tohto týždňa ešte neobjavia v zápase,“ uzavrel Boris Kitka. 

Slovan a DAC sa v nesúťažnom meraní síl stretávajú prvýkrát od 23. januára 2007. Belasí, ktorí sa v tom čase vrátili medzi elitu, zvíťazili na umelej tráve v Dunajskej Strede, ktorá vtedy hrala druhý ligu, tesne 1:0. Jediný gól stretnutia strelil Miroslav Poliaček.

Stretáva sa majster so štvrtým tímom poslednej sezóny. Dunajská Streda si v play-off napokon vybojovala miestenku v kvalifikácii Európskej konferenčnej ligy. Začína v prvom kvalifikačnom kole, v ktorom sa stretne so severoírskym Cliftonville FC. Počas leta nastala na Žitnom ostrove zmena na trénerskom poste. Po Portugalcovi Joaovi Janeirovi nastúpil na trénerský post Adrián Guľa. DAC pod jeho vedením v úvodnom prípravnom zápase zdolal v sobotu Pohronie 3:1, keď dvakrát skóroval Yhoan Andzouana a jeden gól pridal Dominik Kružliak.

Prípravný duel FC DAC 1904 Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava má úvodný výkop v stredu 22. júna o 17:30. Na Slovan TV vám ponúkneme priamy prenos. 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.
Exkluzívny zážitok pre rodičov s deťmi.
Matúš Vojtko svojím prvým ligovým gólom za Slovan rozhodol derby.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.