Úvod Správy Prípravné zápasy S Jardom sme si to navzájom vrátili, usmieva sa Richard Križan

S Jardom sme si to navzájom vrátili, usmieva sa Richard Križan

Richard Križan po prípravnom zápase s Riedom.

Belasí majú za sebou prvé meranie síl v príprave na sezónu 2022/23. V Greiskirchene si vo veľkom teple poradili s finalistom poslednej edície Rakúskeho pohára. Do siete Riedu strelili v druhom polčase tri góly a zaslúžene zvíťazili.  

V úvodnom prípravnom zápase dal náš trénerský štáb priestor dvom brankárom a devätnástim hráčom do poľa. Veľká väčšina hráčov absolvovala po 45 minút. Jednou z výnimiek bol Richard Križan, ktorý na ihrisku strávil 81 minút.

Kým v prvom polčase sa ešte slovanisti nepresadili, po prestávke prišlo viac príležitostí a tri presné zásahy. „Zo začiatku sme si museli trochu oťukať súpera. Ried hral v rozostavení 3-5-2. Hrali sme veľa lôpt do nohy a na viac dotykov. Aj napriek tomu sme si vypracovali zopár sľubných šancí z pressingových situácií. Cez prestávku sme dostali pokyny viac využívať diagonálne prihrávky za obranu. Nakoniec sme zápas zlomili dvomi rýchlymi gólmi v priebehu desiatich minút,“ zhodnotil Richard Križan.

Ako býva v príprave zvykom, belasí vstupovali do prvého merania síl z plného tréningu. Vo Windischgarstene trénovali väčšinu dní dvojfázovo. „Neviem povedať za chalanov, no samozrejme, bolo to cítiť. Je to však úplne normálne a prirodzené. Sme predsa na sústredení. Potrebujeme byť čo najlepšie pripravení na najbližšie týždne,“ pokračoval 24-ročný obranca.

Richard Križan sa po zranení a operácii kolena vrátil na trávniky už v závere uplynulej sezóny, za A-mužstvo však nastúpil po prvýkrát od októbra 2021.

Pri návrate do dresu „áčka“ si otvoril gólový účet v najúspešnejšom slovenskom klube. K presnému zásahu pridal peknú asistenciu na náš prvý gól, keď dlhým pasom vysunul Jaromíra Zmrhala.

„Náš prvý gól plynul zo zlej rozohrávky súpera. Mal som na nohe čistú loptu a periférne som videl Jarda nabiehať. Pri druhom góle som zostal hore pri štandardnej situácii a Jardo mi napokon vrátil asistenciu,“ priblížil Križan naše gólové momenty, do ktorých bol zapojený.

Avizovali mu spoluhráči nejaké to zápisné, spojené s premiérovým presným zásahom? „Pokojne mi to môžu spočítať, rád prispejem do tímovej kasy,“ usmieval sa rodák z Plášťoviec.

Aj do Greiskirchenu, ktorý sa nachádza pomerne ďaleko od Bratislavy, prišli belasých podporiť fanúšikovia. Ich účasť bola príjemným prekvapením pre celé naše mužstvo. „Všimol som si transparenty našich fanúšikov. Príjemne nás prekvapili a potešili zároveň. Budeme ich potrebovať počas celej sezóny,“ uzavrel Richard Križan.

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Už v nedeľu o 17:30 sa v Trnave odohrá najslávnejšie slovenské derby. Prinášame vám predzápasové preview s asistentom trénera Borisom Kitkom.
Matúš Vojtko nielen o blížiacom sa derby.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.