Úvod Správy Prípravné zápasy Kľúčom zlepšenie v prechode dopredu

Kľúčom zlepšenie v prechode dopredu

Hodnotenie asistenta trénera Borisa Kitku po prípravnom zápase SV Ried – ŠK Slovan Bratislava (0:3).

Boris Kitka, asistent trénera: „Prvý prípravný zápas vcelku splnil to, čo sme očakávali. V tejto fáze hrubej prípravy sa pozeráme aj na to, aby sme rozložili záťaž medzi hráčov. Myslím si, že zápas bol z našej strany v poriadku. Prvý polčas bol trochu vlažnejší bez šancí. Pomaly sme rozohrávali pri zakladaní útokov, súper nás dokázal napádať v strednej zóne, s čím sme mali problémy. Hráčom sme prízvukovali, že po zisku lopty potrebujeme hrať rýchlejšie smerom hore. V druhom polčase sme naozaj mali veľmi dobrý prechod hore, využívali sme vysoké postavenie Riedu a dostávali sme sa do množstva šancí. Splnili sme, čo sme si cez polčas povedali. Druhý polčas bol naozaj dobrý. Tešíme sa, že sme dali góly a duel sme si ukontrolovali až do konca. Úplne zaslúžene sme vyhrali.“

Pozrite si vyjadrenia trénerov po včerajšom derby.