Úvod Správy Transfery Ďakujeme, Vasil!

Ďakujeme, Vasil!

Ďakujeme Vasilovi Božikovovi za krásnych päť rokov.

Jeden z pilierov novej éry Slovana Bratislava na Tehelnom poli. Dlhoročná opora na ihrisku i v kabíne. Kapitán. Vasil Božikov.

Spojenie najúspešnejšieho slovenského klubu a Vasila Božikova trvalo takmer presne päť rokov. Teraz sa cesty belasých a Vasila po vypršaní kontraktu rozchádzajú, no sme pevne presvedčení a veríme, že náš dlhoročný kapitán zostane aj na diaľku súčasťou belasej rodiny.

Skúsený obranca prišiel do Slovana v závere júla 2017. „V prvom rade musím tvrdo makať, aby som si vybojoval miesto v zostave. Koncentrujem sa výhradne na Slovan, ktorému chcem odovzdať všetko, čo vo mne je. Verím, že to bude úspešná spolupráca pre mňa i klub,“ hovoril Vasil bezprostredne po podpise kontraktu.

Jeho slová sa premietli do reality. Rýchlo sa stal neoddeliteľnou súčasťou našich zadných radov, keď okrem svojho postu stredného obrancu vedel alternovať aj na ľavom kraji. Vypracoval sa medzi osobnosti tímu. Presne 22. apríla 2018 v Trenčíne mal prvýkrát na rukáve kapitánsku pásku a doviedol belasých k víťazstvu 3:1. Od začiatku ročníka 2018/19 sa stal stálym kapitánom.

Vasil Božikov odohral v belasom celkom 156 súťažných zápasov, v ktorých strelil päť gólov. Dva boli zvlášť cenné – skóroval vo finále Slovnaft Cupu 2017/18 s Ružomberkom (3:1) a peknou hlavičkou vyrovnával skóre v zápase tretieho kola kvalifikácie Európskej ligy 2018/19 s Rapidom Viedeň (2:1). Je zaujímavé, že štyri z piatich gólov dal hlavou.

O stabilite jeho výkonov svedčia tri nominácie do najlepšej Jedenástky sezóny (2018/19, 2019/20, 2020/21) i dôvera v bulharskej reprezentácii, kde taktiež viackrát nastúpil ako kapitán národného tímu.

Vasil Božikov bol kapitánom pri našich štyroch majstrovských tituloch (2019, 2020, 2021, 2022) a pri troch Slovenských pohároch (2018, 2020, 2021). Dvakrát si s belasými zahral v skupinovej fáze Európskej ligy, resp. Európskej konferenčnej ligy. Z tohto pohľadu patrí k najúspešnejším kapitánom Slovana Bratislava v novodobej histórii. 

„Vasilovi v prvom rade patrí naše veľké poďakovanie za všetko, čo pre Slovan odviedol. Patril k prvým hráčom, ktorí prišli v rámci prípravy kádra pre novú éru na Tehelnom poli. Do bodky splnil všetko, čo sme od neho očakávali, a pridal k tomu ešte oveľa viac. Stal sa jedným zo symbolov našej éry so štyrmi majstrovskými titulmi po sebe. Vo futbale ani v živote žiaľ nič netrvá večne a zmeny sú jeho neodmysliteľnou súčasťou. Naše cesty s Vasilom sa rozchádzajú, na Tehelnom poli ho však v budúcnosti kedykoľvek veľmi radi uvidíme. Zanechal u nás nezmazateľnú stopu. Ešte raz mu ďakujeme a želáme do ďalšieho života i kariéry všetko dobré,“ povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Vasil Božikov sa s fanúšikmi rozlúčil prostredníctvom svojej sociálnej siete. „Päť rokov... ako rýchlo ubehli a koľko dobrých spomienok budem mať na pobyt tu. Od môjho prvého zápasu na Pasienkoch proti DAC, prvého pohára s mužstvom proti Ružomberku, otvorenia nového Tehelného pola pred 22 000 fanúšikmi, nezabudnuteľných zápasov proti PAOK a skupinových fáz a 4 majstrovských titulov za sebou a vyše 150 zápasov pre Slovan. Ďakujem všetkým ľuďom, s ktorými som počas tohto obdobia spolupracoval! Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí mňa a tím podporovali! SLOVAN DO TOHO💙," odkázal Vasil. 

 

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
PFC Ludogorec – ŠK Slovan Bratislava 1:0
Priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí v nedeľu o 17:30 vyzvú Ludogorec.

Neprehliadnite

Vstupenky na zápas Slovan - Struga už v predpredaji cez APPKU.
Od dnešného dňa si môžete stiahnuť našu novú mobilnú aplikáciu.
Prvý rozhovor s našou treťou letnou posilou.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.