Úvod Správy Fortuna liga Vladimír Weiss st. končí na lavičke ŠK Slovan Bratislava

Vladimír Weiss st. končí na lavičke ŠK Slovan Bratislava

Oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava.

Doterajší hlavný tréner Vladimír Weiss st. nebude pokračovať na lavičke ŠK Slovan Bratislava. Najúspešnejší slovenský klub viedol od mája 2021.

„V prvom rade by som sa trénerovi Weissovi rád poďakoval za spoluprácu a za všetko, čo odviedol pre náš klub. Avšak dohodli sme sa na ukončení vzájomnej spolupráce s okamžitou platnosťou. Viackrát sme spomínali nevyhnutnosť stabilizácie ekonomickej situácie v klube. Tréner Weiss viackrát vyslovil svoju nespokojnosť s aktuálnym kádrom. Ako klub však momentálne nie sme v situácii, kedy by sme si mohli dovoliť opätovne a okamžite prebudovávať káder, čo si vyžaduje veľké finančné prostriedky. Naše predstavy sa v tomto bode jednoducho a žiaľ nezhodli. Medzi našimi možnosťami a trénerovými predstavami nenastával prienik. Aj preto nebolo reálne už v skoršom období ponúknuť trénerovi ponuku na ďalšiu spoluprácu, resp. riešiť predĺženie zmluvy. Napokon sa naše cesty rozchádzajú a Vladimírovi Weissovi st. prajeme do budúcna všetko dobré," povedal generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml. 

O ďalšom vývoji v obsadení pozície hlavného trénera budeme informovať. „Museli sme pracovať aj s týmto scenárom a riešením pre prípad takejto situácie. V tejto situácii potrebujeme trénera, ktorý bude stotožnený s aktuálnym kádrom a zameria sa na to, aby z tohto mužstva vytiahol maximum,“ doplnil Ivan Kmotrík ml.

Vladimír Weiss st. počas tohto pôsobenia na lavičke belasých dosiahol v 57 súťažných zápasoch nasledovnú bilanciu: 35 víťazstiev, 14 remíz a 8 prehier. V závere sezóny 2020/21 dopomohol k zisku titulu a pohára, keď Slovan už pod jeho vedením zvládol posledný ligový krok v Zlatých Moravciach a finále so Žilinou. Nedávno skončený ročník bol už plne pod jeho vedením. So Slovanom získal majstrovský titul s 11-bodovým náskokom pred Ružomberkom a postúpil s mužstvom do Európskej konferenčnej ligy, kde sme nazbierali 8 bodov. Neuspel vo finále pohára s Trnavou. 

Vladimírovi Weissovi st. ďakujeme za všetko, čo pre Slovan odviedol a do budúcna želáme všetko dobré.

Slovan TV
Aktuálne novinky
FC DAC 1904 Dunajská Streda – ŠK Slovan Bratislava 2:4.
Sledujte priamy prenos z prípravného zápasu.
Belasí sa v stredu o 13:00 predstavia v Dunajskej Strede.

Neprehliadnite

Spúšťame predaj vstupeniek na osemfinále.
Guram Kašia po prehre v Žiline.
Čo nás čaká ďalej v Európe?

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2022 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.