Úvod Správy Ženy Pekná bodka za sezónou

Pekná bodka za sezónou

Ženy ŠK Slovan v poslednom kole remizovali so Žilinou.

Naše ženy v nedeľu v poslednom ligovom kole sezóny 2021/22 privítali doma Žilinu. Aj keď o umiestnení v lige už bolo rozhodnuté, pre belasé to bol výnimočný zážitok. Svoj ligový duel totiž odohrali na Tehelnom poli.

Nebola to len sezónna derniéra. Svoj posledný zápas odohrala dlhoročná hráčka Slovana Bratislava Martina Švecová, ktorá sa lúči s futbalovou kariérou. V belasom pôsobila od roku 2008. Prispela k štyrom majstrovským titulom a dvom Slovenským pohárom, raz sa tešila z double. Reprezentovala Slovensko v mládežníckych kategóriách a bola v širšom kádri ženskej reprezentácie. Dlhé roky patrila k stabilným oporám nášho ženského tímu.

Martina Švecová zažila v nedeľu peknú a emotívnu rozlúčku s belasým dresom. „Martinu Švecovú evidujem dlhé roky, ale až v tomto období v Slovane Bratislava som mala možnosť s ňou spolupracovať a viac ju spoznať. Čo ju definuje? Pracovitosť, zodpovednosť, miluje futbal, súťaživosť a špecifický spôsob behu 😊. V období, keď bola kapitánkou, bola prirodzeným lídrom a spoluhráčky ju vždy rešpektovali. Za mňa je to človek, futbalistka, ktorá je úžasným príkladom pre ostatné dievčatá a futbalistky. Dokázala skĺbiť školu a futbal. Vyštudovala medicínu a stala sa z nej pani doktorka a patrí medzi najlepšie futbalistky na Slovensku. Tak ako jej bývalá spoluhráčka Alexandra Hollá. Martina patrí medzi futbalistky, ktoré mali najlepšiu tréningovú a zápasovú dochádzku. Do tréningov dávala vždy 100 percent a mladé hráčky vždy povzbudzovala. Dúfam, že nám budú v Slovane Bratislave vyrastať ďalšie takéto futbalistky.  Som veľmi rada, že som mala možnosť s ňou spolupracovať a držím jej veľmi palce do ďalšej etapy jej života,“ skonštatovala manažérka ženského futbalu a zároveň asistentka trénera Natália Látal Mackovičová.

„Martina Švecová je pre mňa nielen výborná futbalistka, ale predovšetkým úžasný človek. Jej prednosťami sú pracovitosť, dobrosrdečnosť, skromnosť, súťaživý a víťazný duch, vodcovské schopnosti a tiež je to tímová hračka. Pre mladé hračky je to veľký vzor. V živote sa určite nestratí a ešte o nej budeme počuť! Maťa, chcel by som sa ti poďakovať za všetko, čo si urobila pre tento klub a tím! Tvoja kariéra hovorí sama za seba! Slovanu budeš veľmi chýbať,“ skonštatoval tréner Pavol Šiška.

Čo sa týka samotného zápasu, už pred týmto duelom bolo žiaľ rozhodnuté, že belasé titul nezískajú. Rovnako bolo isté, že slovanistky skončia druhé a Žilinčanky tretie. Na Tehelnom poli sa nakoniec body delili. Žilinčanky sa ujali vedenia, no Tereza Mrocková v 79. minúte nepripustila smutnú rozlúčku so sezónou a vyrovnala na konečných 1:1. Slovan tak obsadil v lige druhé miesto so ziskom 35 bodov a skóre 31:11.

„Ďakujeme klubu za to, že sme tento zápas mohli odohrať na Tehelnom poli, bol to krásny zážitok pre naše hráčky, realizačný tím a fanúšikov.  Keďže o titule sa rozhodlo minulý víkend, chceli sme dať priestor všetkým hráčkam z kádra. Prvý polčas nebol úplne podľa našich predstáv, pretože sme často prepadali v pressingu a individuálnom bránení, nedarilo sa nám lepšie kombinovať a podržať loptu. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, súpera sme prevýšili vo všetkých činnostiach, dominovali sme a vytvárali sme si šance, ktoré sme však nedokázali premeniť. Aj preto tento sa zápas skončil remízou. Naše mladé družstvo však opäť ukázalo, že má potenciál do ďalších sezón,“  zhodnotil tréner Pavol Šiška. 

I. liga žien – 10. kolo nadstavbovej časti o titul

ŠK Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:1 (0:0)

Góly: 79. Mrocková – 64. Pružinská  

Zostava Slovana: Rezeková (46. Opalková) – Čeriová, Botková (60. Hatinová), Čerňaková (60. Moravčíková), Mrocková, Surová, Rojnik, Naňová (46. Látal Mackovičová), Škerdová, Švecová, Jalakšová (46. Vargová)

Foto: Timotej Šteffek

Nakupuj pohodlne na shop.skslovan.com
Slovan TV
Aktuálne novinky
Pozývame vás na zostávajúce domáce zápasy.
ŠK Slovan má k dispozícii tisíc vstupeniek.
ŠK Slovan Bratislava ´B´- MŠK Žilina ´B´ 5:2.

Neprehliadnite

Lukáš Pauschek je novým rekordérom našej ligy.
Cesar Blackman o svojom prvom majstrovskom titule.

Klubové trofeje

Generálny partnerGeneral partner

Hlavný partnerMain partner

Zlatí partneriGold partners

© 2023 ŠK Slovan Bratislava futbal a.s. | Všetky práva vyhradené.All rights reserved.